Denizbank esnaf ve KOBİ’lere özel destek kredileri sunmaya devam ediyor. Duyurusu yapılan 3 yeni paket ile işletmelerin birçok ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. 3 yeni paket kapsamında sunulacak limitler ise dikkat çekiyor. 

Türkiye’de son dönemde ekonomik göstergelerde yaşanan dalgalanmalar nedeniyle birçok işletmenin finansman ihtiyacı da artış gösterdi. Özellikle pandemi süreci sonrasında ortaya çıkan yüksek maliyetler ve olumsuz ekonomik göstergeler sonrasında KOBİ’lerin ihtiyaçları da arttı. Denizbank üzerinden verilecek KGF destek kredileri ile bu sorunun çözülmesi hedefleniyor. 

İHRACAT DESTEK PAKETİ 

Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar

denizbank-kgf-kobi-destek-kredilerinde-3-yeni-paket-duyurdu-limitler-100-milyon-tlye-kadar-yuk-1

Denizbank tarafından KGF KOBİ destek paketleri kapsamında 3 yeni kredi paketini daha duyurdu. Bu paketler arasında yer alan İhracat Destek Paketi kapsamında, ihracatçı veya döviz kazandırıcı sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ler ile ihracatçı olmayan ancak ihracat potansiyeli taşıyan KOBİ’lere destek sağlanacak. 

İhracat hacimlerinin artırılması ve ihracatçı firma sayısının artırılması amaçlanmaktadır. Denizbank tarafından bu kredi kapsamında işletmelerin cirolarına göre, 25 milyon TL’ye kadar kredi kullandırılmaktadır.  

YATIRIM DESTEK PAKETİ 

İşletmelerin cirolarına ve üretim alanlarına göre, 100 milyon TL’ye varan yatırım kredisi ve yatırım kredisinin yüzde 25’ine kadar işletme kredisi kullandırılması hedeflenmektedir. Yatırım Destek Paketi kapsamında öncelikli olarak imalat sanayiinde faaliyet gösteren işletmeler ile ihracatçı işletmeler başta olmak üzere, yatırım yapmayı planlayan KOBİ ve KOBİ dışı işemelerin finansmandan yararlanması sağlanmaktadır. 

İŞLETME HARCAMALARI DESTEK PAKETİ 

KOBİ ve KOBİ dışı firmaların işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullandırılacak kredilerin teminatlandırılmasına hedeflenmektedir. Bu kapsamda Denizbank tarafından kullandırılacak kredide işletmelerin yine cirolarına göre 25 milyon TL’ye kadar kredi kullandırılması hedeflenmektedir. 

KGF KOBİ destek paketleri kapsamında uygun vadeler, faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile işletmelerin birçok farklı dalda ihtiyaç duyacakları finansmanı karşılamaları sağlanmaktadır. KOBİ destek paketleri kapsamında duyurulan yeni paketler ile 100 milyon TL’ye kadar paket türüne göre kredi kullandırılabilecek.