İnternet bankacılığında Denizbank hizmetleri tüm Denizbank müşterileri için özellikle pratikliği ve bankacılık işlemlerine kazandırdığı hız ile dikkat çekiyor. Denizbank internet bankacılığı gerek bireysel gerekse kurumsal tüm banka müşterilerinin kullanımı için söz konusu.

Diğer yandan özellikle internet bankacılığı müşterilerinin aklındaki en önemli soru işareti güvenlikle alakalı. Denizbank bu konuda dünya genelinde kullanılan en son bankacılık teknolojilerini takip ediyor ve müşterilerinin güvenliği için her zaman güncel güvenlik alt yapısını ve sistemlerini kullanıyor.

Bu haberde dikkatinizi çekebilir: Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank İnternet Bankacılığına Nasıl Üye Olunur?


İnternet bankacılığı hizmetlerinden Denizbank aracılığı ile faydalanmak için nasıl kayıt olunacağı banka tarafından son derece kolay hale getirilmiş durumda. Banka müşterileri şubeye giderek veya internet üzerinden kimlik bilgileri ile kolayca internet bankacılığı şifresi alabiliyor.

Denizbank İnternet Bankacılığına Üye Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?


İnternet bankacılığında Denizbank hizmetlerini kullanmak için istenen şartlar sadece bankanın müşterisi olmak ve bankada kayıtlı bir cep telefonu numarası sahibi olmaktan ibaret. Denizbank internet bankacılığı aslında bankanın tüm müşterileri için verilen bir hizmet.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?


İnternet bankacılığında Denizbank hizmetlerini kullanmak için şifre almak için bankayı aramak veya şubeden başvurmak tercih edilebilir. Burada şifre tamamen insandan bağımsız olarak ve bankanın bilgi işlem sisteminden veriliyor. Diğer yandan bu şifre istenildiği zaman kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor.
Ancak güvenliği arttırmak için banka düzenli olarak müşterilerinden bu internet bankacılığı şifrelerini değiştirmelerini istiyor. Bu şifre sistem tarafından verildiği ve başka hiçbir banka personeli tarafından bilinmediği için saklanması tamamen müşteri sorumluluğunda.

Bu haberde dikkatinizi çekebilir: Denizbank Müşteri Hizmetleri

Diğer yandan banka şifresi suiistimali önlemek veya hırsızlık gibi durumlardan kaçınmak için belirli sayıda yanlış girilme durumunda bloke olma özelliğine sahip. Ayrıca kesinlikle doğum tarihlerinin şifre olarak kullanılmasına veya 19 ile başlayan rakamların şifre olarak belirlenmesine veya ardışık sayıların şifre olarak seçilmesine izin verilmiyor.

Denizbank İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?


İnternet bankacılığında Denizbank hizmetlerini kullanmak için giriş yapmak için internet bankacılığı müşterilerinin https://acikdeniz.denizbank.com/CustomLogin/Retail.aspx?lang=TR linkine girmesi yeterli. Bu linke giriş yapıldıktan sonra internet bankacılığı sayfası açılıyor ve banka müşterisinden internet bankacılığı giriş kodu ve şifresinin girilmesi isteniyor.

Bu giriş yapıldıktan sonra ise yeni bir sayfa açılıyor ve kullanıcıdan banka sistemine kayıtlı cep telefonu numarasına yollanmış olan giriş kodunu girmesi isteniyor. Bu kod tek bir defaya mahsus yollanan bir kod ve her seferde değişiyor. Burada dikkat edilmesi gereken başka bir nokta da şayet bu kod birkaç sefer yanlış yere girilirse internet bankacılığı şifresi bloke oluyor ve bu bloke ancak şubeye bizzat gidilerek çözülebiliyor. Kodun doğru olarak girilmesi sonrasında bankanın internet bankacılığı ekranı açılıyor ve tüm bankacılık işlemleri buradan kolaylıkla yapılabiliyor.

Bu haberde dikkatinizi çekebilir: Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Hesaplama

Denizbank İnternet Bankacılığı Kanalı İle Neler Yapılabilir?


İnternet bankacılığında Denizbank’ın sitesinden yapılabilecekler konusunda karşımıza neredeyse bütün bankacılık işlemleri çıkıyor. Denizbank internet bankacılığı kanalı ile banka müşterileri şu işlemleri yapabilir:

 • Yurt içi veya yurt dışına para gönderme,
 • Vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açmak,
 • Vadeli veya vadesiz hesap kapamak,
 • Hisse senedi veya fon alım işlemleri,
 • Tüm kurumlara ait fatura ödeme işlemleri,
 • Fatura otomatik ödeme talimatını vadeli hesaba veya kredi kartına bağlama işlemleri,
 • Otomatik ödeme talimatını iptal etme işlemleri,
 • Kamu kurumlarına veya belediyelere yapılacak tüm vergi ödemeleri,
 • MTV sorgulama ve ödeme işlemleri,
 • Kredi ve kredi kartı başvuru işlemleri,
 • Bankacılık işlemlerine itirazlar,
 • Sigorta işlemleri ve bireysel emeklilik sigortası başvuruları.


Kaynak: www.isbilgisi.com

ISBILGISI.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... YASAL HAKLARIMIZ SAKLIDIR.