Ana Sayfa GÜNDEM Davutoğlu ve Babacan Yeni Partinin Kurulması İçin İlk Adımı Attı

Davutoğlu ve Babacan Yeni Partinin Kurulması İçin İlk Adımı Attı

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu yeni parti kurmak için ilk adımı attı.

66
0
Paylaş

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun birlikte yeni bir parti kuracakları dedikoduları gündeme bomba gibi düştü. İkilinin beraber parti kurma noktasındaki fikirlerini ise aileleriyle birlikte gittikleri Kaz Dağları tatilinde ilk defa dile getirdikleri düşünülüyor.

AK Parti’ye küsmüş isimlerin arasında yer alan Ahmet Davutoğlu ile beraber Ali Babacan’ın yeni parti kurma noktasında hareket edecekleri herkesi şaşırtan gelişmelerden birisi olmuştu. İkili birlikte yeni bir parti kurma fikrini ise beraber çıktıkları Kaz Dağları tatilinde konuştular.

İkilinin güçlerini birleştirerek parti kuracakları iddiaları siyaset gündeminde hızlı bir şekilde yayılırken ardından gelen iddialar ise kulislerin daha fazla karışmasına sebep oldu. Gelen iddiaya göre Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu beraber parti kurma kararından vazgeçtiler ve ayrı ayrı parti kuracaklar.

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu yaz tatillerini beraber geçirmişti. İkili aileleriyle beraber Kaz Dağları’nda tatil yapmıştı. İkilinin parti kurma fikrini ilk defa burada dile getirmekte olduğu düşünülüyor. AK Parti’nin eskiden en önde gelen isimlerinin arasında yer alan Ahmet Davutoğlu’nun yakın çevresine yapmış olduğu açıklamalarında ise AK Parti ister %35 ister %55 oy alsın kendilerinin yola çıktıklarını söylediği iddia edilenlerin arasında yer alıyor. Kurulacak yeni parti için ise; AK Parti’de millet vekili olan 10 millet vekiliyle yakın temas halinde bulunulduğu belirtiliyor. İkilinin partiyi resmi olarak ne zaman kuracağı ise bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here