TOKİ her yıl binlerce kişiyi uygun fiyatlı konut sahibi yapmaya devam ediyor. Bu süreçte uygun fiyatlı ev alabilmek için binlerce kişi sıraya girmeye devam ediyor. Genellikle konut satışları kura sistemi ile gerçekleştiriliyor. Uygun ödeme koşullarının olması ve uzun vadelerle ödeme imkanının sunulması gibi sebeplerle ev hayali bulunan ancak gerçekleştirmek konusunda endişeler yaşayan binlerce aile şimdiye kadar ev sahibi oldu.

TOKİ Arsa Satışı ve Kiralama İmkanı Sunacak

Alışılmış olan konut satışlarının ardından bu sefer TOKİ yeni bir düzenleme yapacağını açıkladı. Uygun fiyatlı arsa satışı ve belirli bir süre için kiralama yapılacak. Bunun için açık satış sisteminin tercih edileceği belirlendi. 9 Temmuz 2020 tarihinde Ankara’da düzenlenecek etkinlik sonrasında satış ve kiralamanın gerçekleşmesi bekleniyor. Bu süreçte canlı yayında teklif verilecek.

Arsa Satış ve Kiralama Hangi İllerde Geçerli Olacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ illerinde 199 adet farklı arsanın satışa çıkarıldığı açıklandı. Satışa çıkarılan arsaların toplam büyüklüğü 3.800.951 metrekare olarak açıklandı.

5 yıl süreyle olmak üzere Iğdır, Konya ve İzmir illerinde de arsa kiralamalarının yapılacağı belirtildi.

isbilgisi.com