Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Aile Destek Programı, maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirilmiş olup başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu şekilde nakdi yardım süreci kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Kimlerin bu programdan faydalanabileceği konusunda ise hane içindeki kişi başına düşen aylık gelir önemli bir kriter olarak belirlenmektedir. Yardım miktarı, gelir aralıklarına göre belirlenmiştir. Hane içinde kişi başına düşen aylık geliri 450 TL ve altında olanlara bin 250 TL yardım yapılırken, geliri 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altında olanlara ise 1.100 TL yardım sağlanmaktadır.

Vatandaşların ödemeleri alabilmeleri için başvuru süreci ve şartları da büyük önem taşımaktadır. Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilmektedir. Başvuru süreci ve şartları, programın hedefine uygun şekilde belirlenmiştir.

Dar gelirli ailelere yönelik nakdi yardım programı, maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlara destek sağlamayı amaçlamaktadır. Bu yardımların e-Devlet üzerinden online olarak yapılabilmesi, sürecin kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Vatandaşlar, bu program sayesinde maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir destek elde etme imkanına sahip olmaktadır.