Ana Sayfa GÜNDEM Dağ Aslanını Elleriyle Boğarak Öldürdü

Dağ Aslanını Elleriyle Boğarak Öldürdü

Amerika’da koşu yaptığı sırada dağ aslanının saldırısına uğrayan bir kişi dağ aslanını boğarak öldürdü ve hayatta kalmayı başardı.

17
0
Paylaş

Amerika’da koşuya çıkan bir kişi dağ aslanın saldırısına uğradı. Amerika’nın Colorado eyaletinde saldırıya uğrayan kişi yüzünden ve kollarından yaralandı. Dağ aslanı ile girdiği mücadeleyi kazanan kişi dağ aslanını boğarak öldürerek kurtulmayı başardı.

Tuhaf olay Amerika’nın Colorado eyaletinde yaşandı. Colorado tabiat parkları yetkilileri ismi açıklanmayan 1 kişiye dağ aslanın arkadan yaklaştığını ve saldırdığını ifade etti. Saldırıya uğrayan kişinin yüzünü ısıran dağ aslanı talihsiz adamın kollarında da derin yaralar oluşmasına neden oldu.

36 kiloluk dağ aslanını boğarak öldürmeyi başaran talihsiz adamın hayati tehlikesi bulunmuyor. Ancak yüzünde ve vücudunun farklı bölgelerinde derin yaraların olduğu söyleniyor. Genç adama saldıran dağ aslanı nefes alamadığı için öldüğü de tespit edildi.

Dağ Aslanları İnsanlara Saldırmaz

Koşucuya saldıran dağ aslanı yetişkin bir aslan olsaydı koşucu hayatını kaybedebilirdi. Yetişin bir dağ aslanı 90 cm yukarıya zıplayabiliyor. Yetişkin dağ aslanları saatte 100 km hıza kadar ulaşabiliyor. Ayrıca 100 kilo ağırlığa da ulaşabiliyorlar. Colorado Tabiat Parkları kuzeydoğu bölgesi yöneticisi Mark Leslie, olayla ilgili bir açıklama yaptı. Koşucunun hayatını kurtarmak için her şeyi yaptığını söyleyen yetkili bir aslanın saldırısına uğrarsanız hayatta kalmak için bunları yapmak zorundasınız.

Yetkililer çok nadir dönemlerde dağ aslanlarının insanlara saldırdığını söylüyor. 100 yıl içerisinde dağ aslanlarının saldırısına uğrayan insan sayısı 10 civarında olduğu tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here