Cumhurbaşkanlığı'ndan Öğretmen Ataması Açıklaması! 2021'de Kaç Öğretmen Atanacak?

2021 Merkezi Yönetim Bütçesi görüşmelerinin son gününe öğretmen atamaları damga vurdu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada 2021 öğretmen atamaları hakkında açıklamada bulundu. 2021'de kaç öğretmen ataması yapılacak?

İŞ İLANLARI 28.11.2020 - 12:16 28.11.2020 - 12:16

TBMM plan Bütçe Komisyonunda 2021 Merkezi Yönetim Bütçesi maratonu sona erdi. Komisyonda günlerdir detaylıca görüşülen 2021 bütçesi dün akşam kabul edilerek Genel Kurul'a gönderildi. Genel Kurul'da yapılacak olan görüşmelerin ardından oylanarak 2021 bütçesi yürürlüğe girecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI!

Plan Bütçe Komisyonunun bütçe görüşmelerinde son gününe öğretmen atamaları damga vurdu. Cumhurbaşkanlığını temsilen komisyona katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bütçe üzerinden milletvekillerinin kendisine sorduğu sorulara yanıt verdi. Fuat Oktay'a milletvekillerinin sorduğu soruların önemli bir kısmı 2021 öğretmen atamaları ile alakalı oldu.

Öğretmen atamalarına büyük bir önem verdiklerini söyleyen Fuat Oktay, “Öğretmen atamaları ile alakalı olarak milletvekillerimizden çok sayıda soru geldi. Bunlara toplu şekilde vereyim. Öğretmen atamalarında problemin kaynak mı yoksa tercih mi olduğu merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı bğnyesinde yapılan öğretmen atamalarında ihtiyaç ve bütçe dikkate alınıyor. Bu açıdan konuya yaklaşırsak meseleyi kavrayabiliriz. Biz öğretmen alımları konusunda zaten tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. 2021 yılında yine bu imkanları ortaya koyuo öğretmen alımı yapacağız. Bütçeye ve ihtiyaca göre bir çalışma yapılacak ve öğretmen atamaları ilealakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na kadrolar tahsis edilecektir.” dedi.

2021'DE KAÇ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK?

2021 yılında kaç öğretmenin atamasının yapılacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor. Ocak ve Şubat aylarında 2021'in ilk öğretmen ataması yapılacak. Ağustos ve Eylül aylarında ise 2021'in son öğretmen ataması yapılacak. Bu iki atamaya kaç kadronun ayrılacağı ise daha sonra belli olacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@