Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alım ilanı yayımladı. 

İşçi kadrolarına personel alımı yapacağını ilan eden kurum toplam 3 farklı pozisyonda işçi alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartı olmadan yapılacak olan işçi alımları Temizlik Personeli, Güvenlik Görevlisi ve Elektrik Teknisyeni pozisyonlarına olacak. Bu kadrolara ise toplam 15 personel istihdamı yapılacak. 

AÇIK POZİSYON VE KONTENJAN BİLGİLERİ

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı; 15 Temizlik Personeli, 4 Güvenlik Görevlisi ve 1 Elektrik Teknisyeni alımı yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanı başvuru yapacak olan adayların, kamu kurumlarına personel alımlarında sağlanması gereken tüm genel başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bu genel koşulların yanında ayrıca her kadro için ayrı ayrı belirlenen başvuru şartlarının sağlanmasını istiyor.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için belirlenen başvuru şartları;

16/04/1985 ve daha sonrası doğmuş olmak, Güvenlik soruşturmasının olumlu olması, Ankara’da ikamet ediyor olmak, Vardiyalı çalışıyor olmaya müsait olmak, .Kamera sistemleri konusunda tecrübe sahibi olmak, X-Ray güvenlik kontrol cihazı sertifikasına sahip olmak, Psiko-sosyal raporunu almış olmak,

Temizlik Personeli kadrosu için belirlenen başvuru şartları;

6/04/1985 ve daha sonrası doğmuş olmak, Güvenlik soruşturmasının olumlu olması, Ankara’da ikamet ediyor olmak, Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

Elektrik Teknisyeni adrosu için belirlenen başvuru şartları;

.Elektrik kuvvetli akım tesislerinde yüksek akımlarda çalışabilme belgesine sahip olmak, Güvenlik soruşturmasının olumlu olması, Ankara’da ikamet ediyor olmak, Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı; Temizlik Görevlisi, Güvenlik Personeli ve Elektrik Teknisyeni kadrosu için başvuru yapacak olan vatandaşlar öncelikle İŞKUR İş İlanları sayfasını açacaklar. Buradan aşağıda resimde yer alan bölüme Cumhurbaşkanlığı yazıp ara butonuna basacaklar. 

Bu işlemi yapan adaylar ilan sayfasına ulaşacaklar. Buradan hangi kadro için başvuru yapacaklarsa o kadroya tıklayacaklar adaylar tüm detaylara ulaşacaklar. Kritierleri sağlayan adaylar İŞKUR üzerinden başvurularını iletecekler.

İsbilgisi.com