Adalet Bakanlığı'nın personel ihtiyacını karşılaşamak üzere Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bakanlık tarafından kullanılmasu için 1088 kadro tahsis edildi. Bu kadrolar kapsamında bakanlık bünyesinde pedagog, sosyal çalışmacı ve psikolog ünvanlarında işe alımlar yapılacak.

1088 KADRO TAHSİSİS YAPILDI

Kadro tahsisi yapılan 1088 kontenjanın neredee kullanılacağı da Cumhurbaşkanlı kararnamesi ile ortaya çıktı. Buna göre Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında çeşitli meslek gruplarında olmak üzere 23 yeni kadro açıldı. Yine Adalet Bakanlığı'nın taşra teşkilatında çeşitli meslek gruplarında olmak üzere 1065 kadro açıldı.

AÇIKTAN VEYA NAKLEN ATAMA YAPILACAK

Açılan yeni kadrolara yapılacak atamalar ile de esaslar belirlendi. Buna göre Adalet Bakanlığı bu kadrolara açıktan veya naklen atama yapabilecek. Bu şekilde kadroların kullanımı ve personel ihtiyacının giderilmesi sağlanacak.

Öte yandan 1088 kişilik yeni kadrolar 31 Aralık 2022 tarihine kadar açık bulunabilecek. Bunun yetkisi tamamen Adalet Bakanlığı'nda olacak. Ancakpersonel ihtiyacı nedeniyle Adalet Bakanlığı'nın bu süre sınırını beklemesine ihtimal verilimiyor.

isbilgisi.com