2021 yılının ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan toplantıda tüm bakanlar hazır bulunacak. Kabine toplantısı bugün 15:00'dan sonra başlayacak. Toplantıda Türkiye'nin önemli meseleleri hakkında önemli kararlar verilecek.

ANA GÜNDEM MADDESİ KORONAVİRÜS

Koronavirüs tedbirlerinde gelinen son durum hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kabine toplantısında bir sunum yapacak. Tedbirlerin salgının üzerindeki etkisinin nasıl olduğu rakamlarla ifade edilecek. Ayrıca Bilim Kurulu'nun yeni tavsiye kararları da gündeme alınacak. Kabine toplantısında koronavirüs tedbirlerine yeni ek tedbirlerin uygulanıp uygulanmayacağına ve kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağına dair yeni kararlar alınacak. Bunun yanında aşı çalışmalarında son durumu ve planlama da görüşülecek. 

REFORMLAR MASADA!

Bir süredir üzerine çalışılan ekonomik ve hukuk reformları kabine toplantısında masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilgili bakanlara daha önce talimat vermiş hazırlık yapılmasını istemişti. Yapılan reform hazırlıklarında son durum kabine toplantısında gündeme alınacak. Ekonomi reformları ile yatırımcılara yeni güvenceler vererek piyasalara güven aşılamayı düşünen ekonomi yönetimi bunu hukuk reformları ile destekleyecek.

Türkiye'nin dış politikası da kabine toplantısında masaya yatırılacak. Hafta sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile alakalı önemli bir görüşme yapmış ve Türkiye'nin AB'ye katılımı için adım atılmasını istemişti. Bu görüşmenin yansımaları kabinede gündeme alınacak.

YENİ KARARLAR AÇIKLANACAK!

Kabine toplantısının ardından alınan yeni kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna bildirilecek. Özellikle koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılmasına yönelik yeni karar alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam saatlerine kararları açıklayacak.

isbilgisi.com