Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına 10 Sözleşmeli Personel Alınacak

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan iş ilanına göre 10 sözleşmeli personel İletişim Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek. Belirlenen şartları taşıyan vatandaşlar arasında yapılacak olan yazı ve sözlü sınavların ardından işe alınacak vatandaşlar tespit edilip açıklanacak.

İŞ İLANLARI 11.05.2020 - 15:38 11.05.2020 - 15:38

Türkiye'de iyi bir işe sahip olmak isteyen vatandaşlar iş ilanlarını yakından takip ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda 10 kişinin işe alınacağı duyuruldu.

İletişim Başkanlığının açıklamasında bu işe alanacak kişilerin hangi kadrolarda istihdam edileceği ifade edildi. Buna göre işe yerleştirme yapılacak kadrolar şu şekilde duyuruldu:

- 2 Basın – Enformasyon Personeli

- 3 İngilizce Mütercim – Tercüman

- 1 Fransızca Mütercim – Tercüman

- 1 Almanca Mütercim – Tercüman

- 1 Çince Mütercim – Tercüman

- 1 Arapça Mütercim – Tercüman

- 1 Rusça Mütercim – Tercüman

BASIN VE ENFORMASYON PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun gereklerini yerine getirebilmek

- En az lisans düzeyince eğitim veren İngiliz Dili, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dil Eğitimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim -Tercümanlık veya çeviri bilim bölümlerinden birisinden mezun olmak

- ÖSYM tarafından yapılan dil sınavından en az (B) düzeyinde sonuç almak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

MÜTERCİM – TERCÜMAN PERSONELLERİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun gereklerini yerine getirebilmek

- Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-En az lisans düzeyince İngiliz, Fransız, Alman, Çin, Rus ve Arap Dili/Dil Bilimi/Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviri Bilim bölümlerinden mezun olmak

- İngilizce, Fransızca ve Almanca için KPSS P3 puanından en az 70 almak

- ÖSYM tarafından yapılan YDS'den İngilizce'de (A) sonucu almak diğer dillerde ise (B) almak

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İlgili kadrolara başvuru yapacak vatandaşlar İş Talep Formu'nu ve kendilerinden istenecek belgeleri 22 Mayıs 2020'ye kadar basvuru@iletisim.gov.tr adresine göndermeleri gerekiyor. Başvuruları İletişim Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Daire Başkanlığına ulaşan adaylara e-posta yoluyla bilgi verilecek. Her bir aday sadece bir pozisyon için iş başvurusu yapabilecek. Yazılı ve sözlü sınavları geçen kişiler 15 gün içerisinde göreve başlatılacaklar.

isbilgisi.com