Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir seferberlik ilan edilmişti. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganı adı altında açılan Milli Dayanışma Kampanyası büyük ses getirmişti. Kampanyaya destek için süreç hala devam ediyor. Elde edilen gelirin yardıma muhtaç olan vatandaşlar için kullanılması planlanmıştı.

Kampanyada Toplam Ne Kadar Toplandı?

Kampanyanın başlatıldığı ilk günden bu yana gerek iş sektörü gerekse vatandaşlar büyük ilgiyle karşıladıklarını açıkladılar. Bu süreçte toplam 1 milyar 689 milyon 101 bin 146 liralık bağış toplandığı belirlendi.

Şimdiye kadar yapılan kısa mesajlarla vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen bağış miktarının 5 milyon 585 bin 448 mesaj olduğu belirtildi. Kısa mesajlarla gerçekleştirilen toplam bağış miktarının 55 milyon 854 bin 480 lira olduğu açıklandı.

En Çok Bağışı Yapan Kim Oldu?

15 Nisan tarihi itibariyle kampanyadan elde edilen bağış tutarının 1 milyar 689 milyon 101 bin 146 lira olduğu belirlenmişti. Kampanyaya çeşitli kurumlarda desteklerini esirgemediler. Yapılan en yüksek bağış oranının ise 100 milyon lira ile Merkez Bankası olduğu açıklandı. Ardından listede sıralamayı 62 milyon 300 bin lira ile Ziraat Finans Grubu izledi. Türkiye Halk Bankası ise 56 milyon liralık destek verdiğini açıkladı. Vakıflar Bankası’ndan verilen 50 milyon lira desteği 40 milyon liralık destek ile Türk Telekomünikasyon AŞ. İzledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kampanyayı başlatırken 7 aylık maaşını bağışlayarak ilk bağışı kendisi yaptı.