İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İlk defa gerçekleştirilen yasağın iki saat kala açıklanması çeşitli endişe ve panik yaratacak görüntülere neden olmuştu. Sosyal izolasyonun önemi her defasında vurgulanırken bu süreçte sokağa çıkan vatandaşlar salgının yayılmasını tetikleyecek olan görüntüler oluşturmuşlardı.

Görüntülerin tartışmalara neden olması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman İnce dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabında istifasını açıklamıştı. Gündeme bomba etkisiyle düşen istifa açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmeye çağırdı. Görüşmenin ardından Süleyman Soylu’nun istifa mektubunun kabul edilmediği belirtildi.

Hafta Sonu Yeniden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün kabine toplantısının ardından basına açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağının hafta sonu yeniden getirileceğini açıkladı. 17 ve 19 Nisan tarihleri arasında da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Daha önce yasağa birkaç saat kala yapılan açıklama endişeye neden olmuş, istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamıştı. Bu süreçte hafta başında yapılan açıklamayla birlikte vatandaşların sürece daha hazır olmaları bekleniyor. Tekrar aynı görüntülerin yaşanmaması ve mağduriyetin oluşmaması için gerekli önlemlerin alınacağı belirtiliyor.