Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da bulunan Vahdettin Köşkü'nden video konferans yoluyla Kömürhan Köprüsü'nün açılış töreninde konuşma yaptı.

Kömürhan Köprüsü'nün önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi grubunda dünyanın en büyük 4. yatırımının açılışını yapıyoruz. Bu köprü ile hem vakitten hem de yakıttan tasarruf edilecek. Bölge kalkınacak, refah artacak.” dedi.

TEDBİRLERE UYMAK MİLLİ GÖREVDİR!

Koronavirüs salgını gündemine ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm dünyayı etkileyen bu salgından ülkemizi korumak zorundayız. Bu anlamda maske, temizlik ve mesafe tedbirlerine uymayı vatandaşlarımızın bir milli görev olarak görmelerini istiyoruz. Bu salgın neticesinde çok sayıda vatandaşımızı ebediyete uğurlamak zorunda kaldık. Ayrıca bunun bir ekonomik etkisi var. Tam alt yapımızı hazırlamış 2023 Türkiye'sinin büyük atılımını yapacaktık pandemi ile karşılaştık. Atılımımız devam ediyor ama bir miktar gerileme elbette oldu.” ifadelerini kullandı.

YERLİ KORONAVİRÜS AŞISI NİSANDA KULLANIMA SUNULACAK

Koronavirüs aşısı hakkında da fikrini beyan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çin'den ve Almanya'da aşı tedarik süreçlerimiz devam ediyor. Vatandaşımızın sağlığı için ne gerekiyorsa o yapılacaktır. Yerli koronavirüs aşılarından yavaş yavaş sonuçlar almaya başladık. Bana gelen raporlara göre Nisan ayında yerli koronavirüs aşılarımız kullanımda olacak. Yerli koronavirüs aşıları ile çok hızlı bir biçimde tüm vatandaşlarımızın aşılanmasını sağlayacağız. Elbette zorlama olmayacak ama istediği halde temin edemediği için aşı olamayan bir tek vatandaşımız kalmayacak.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com