Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeni Sokağa Çıkma Yasağı Kararını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sokağa çıkma yasağı kararını açıkladı. Buna göre 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 1 Mayıs, 2 Mayıs ve 3 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

GÜNDEM 27.04.2020 - 19:07 27.04.2020 - 19:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan kabine toplantısının ardından kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Koronavirüs sürecihakkında bilgilendirme yapan CUmhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı hakkında alınan yeni kararı da kamuoyuna duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre 1 Mayıs Cuma, 2 Mayıs Cumartesi ve 3 Mayıs Pazar günleri 30 büyükiehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkmak yasak olacak. Cuma günü saat 09:00 ile 14:00 ara bakkallar ve marketler açık olabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağı kararı hakkında, "Milletimizden yeni sokağa çıkma yasağına uymalarını istiyorum. Bunun karşılıçok iyi şekilde alıyoruz. Biraz daha dişimizi sıkalım. Bu hastalığı ülkemizden uzaklaştıralım." dedi.

Bu gece İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine genelge gönderilerek yeni sokağa çıkma yasağının sınırlarının belirlenmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi bekleniyor.

isbilgisi.com