Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Kararını Açıklayacak! Ramazan Bayramında Hangi Şehirlerde Kaç Gün Sokağa Çıkmak Yasak Olacak?

Ramazan Bayramı'nda 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı kararı açıklandı mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayramda sokağa çıkma yasağını açıkladı mı? Bayramda kaç gün sokağa çıkma yasağı olacak? Ramazan Bayramı'nda hangi şehirlerde sokağa çıkmak yasak olacak?

GÜNDEM 18.05.2020 - 13:23 18.05.2020 - 13:23

Türkiye'de koronavirüs süreci nedeniyle bugüne kadar yaklaşık 2 aydır sokağa çıkma yasağı kararları gündemin birinci maddesi haline geldi. Ara ara verilen sokağa çıkma yasağı kararları vatandaşların hayat tarzını etkilemeyi sürdürüyor. Halen daha Türkiye'de 15 ilde sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bu yasak yarın gece 24:00'da sona erecek. Peki Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı kararları Türkiye'de kabine toplantısında görüşülüp karara bağlanıyor. Bu konuda resmi açıklamayı her kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. Sokağa çıkma yasağı uygulamasının denetimleri ise İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülüyor.

KABİNE TOPLANTISINDAN KARAR BUGÜN ÇIKACAK

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı konusunda resmi açıklama bugün yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri diğer parametreler ışığında değerlendirilip bir karar varılacak. Akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sokağa çıkma yasağı kararını kamuoyuna duyuracak.

Şu anda başlayan kabine toplantısından dışarıya sızan bilgilere göre Ramazan Bayramı'nda 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilecek. Hatta bu yasağın 15 ille sınırlı kalmayacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

81 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KARARI ÇIKACAK MI?

Türk örf ve adetleri gereği bayramlarda insanların birbirleriyle kucaklaşmaları ve sarılıp öpüşmeleri nedeniyle Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı kararının 81 ilde de uygulanacağı iddia edildi. Bu karar bugünkü kabine toplantısından çıkarsa arefe günü olan 23 Mayıs 2020 Cumartesi, Ramazan Bayramı'nın 1. günü 24 Mayıs 2020 Pazar, Ramazan Bayramı'nın 2. günü 25 Mayıs 2020 Pazartesi ve Ramazan Bayramı'nın 3. günü 26 Mayıs 2020 Salı günlerinde sokağa çıkmak 81 ilde de yasak olacak.

isbilgisi.com