Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı Sokağa Çıkma Yasağı Kararını Açıkladı! 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Kararı Kaç İlde Uygulanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Kamuoyunun büyük merakla beklediği Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı konusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklık getirdi.

GÜNDEM 18.05.2020 - 19:30 18.05.2020 - 19:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile alakalı olarak bugün gerçekleştirlen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan Bayramı'nda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağını resmen ilan etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs ile mücadelede çok iyi sonuçlar almaya devam edildiğini belirterek, “Türkiye'nin salgınla mücadelesi başarıyla sürüyor. Ancak küresel düzeyde bu salgının ortadan kalkması gerekmektedir. Bazı ülkelerde salgın yeni başlamıştır. Türkiye olarak sınırlarımızı yıllarca kapatamayız. O yüzden bu salgınla birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Hayatımızı bundan sonra salgın hastalıklara karşı tedbir düzeyinde yürütmek zorundayız.” dedi.

Maske kullanmanın alışkanlık haline gelmesini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal mesafeye özen göstermeli ve temizliğe çok önem vermeliyiz. Bunlar hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelmelidir. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamak gerekmektedir. Hastanelerimizde vaka sayılarımız çok düşük düzeydedir. Sağlık alt yapımızı geliştirmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

81 İLDE 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Sokağa çıkma yasağı kararı konusunda bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arife gününden bayramın sonuna kadar 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. 23 Mayıs, 24 Mayıs, 25 Mayıs ve 26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkmak tüm ülkede yasak olacak.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com