Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün sürpriz bir ziyarette bulundu. Saadet Partisi'nin çok önemli isimleri arasında bulunan ve şu anda da Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olan Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan siyaset kulislerini de hareketlendirdi. Herkes Saadet Partisi'nin, Millet İttifakı'ndan ayrılıp Cumhur İttifakı saflarına geçiş yapıp yapmayacağını merak etmeye başladı.

SİYASET KULİSLERİ HAREKETLENDİ

Oğuzhan Asiltürk şu anda Milli Görüş'ün önemli aktörleri arasında gösteriliyor. Saadet Partisi'nin ise Millet ittifakı ile beraber hareket etmesi ve CHP'ye yakınlaşmasından Asiltürk'ün büyük rahatsızlık duyduğu iddia ediliyor. Aynı iddiaya göre Oğuzhan Asiltürk ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu arasında ciddi fikir ayrılıkları oluştu. Asiltürk, Cumhur İttifakı'nı kendisine daha yakın bulduğunu çevresine açıkladığı da iddialar arasında yer aldı.

AK Parti'ye yakın gazetecilerden Abdülkadir Selvi gerçekleşen kritik görüşmenin detaylarını bugümkü köşe yazısında kaleme aldı. Ziyaretin hem Milli Görüş hem de AK Parti tabanında büyük bir heyecana neden olduğunu belirten Abdülkadir Selvi, “Milli Görüş içerisinde Erbakan'dan sonra Oğuzhan Asiltürk'ün ismi yazılır. Erbakan'a dahi itiraz edebilen bir kişidir. Şu anda da Milli Görüş'ün manevi önderidir. Oğuzhan Ailtürk ile Temel Karamollaoğlu arasında muhalefet tarzında dolayı fikir ayrılıkalrı yaşanıyor.” ifadelerini kullandı.

İTTİFAK MESELESİ KONUŞULDU MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretinden Temel Karamollaoğlu'nun da bilgisi olduğunu iddia eden Abdülkadir Selvi, “Görüşmede sık sık geçmişten anılara yer verildi. Ancak tamamen bir nostaljik görüşme olmamış. Ülke sorunları ve dünyadaki gelişmeler de konuşulmuş. AK Parti ile Saadet Partisi'nin ittifak meselesi konuşulmamış. Ancak bu görüşme dahi o konuda verilmiş bir mesaj değil mi? Erdoğan, Asiltürk'ü ziyaret ederek Milli Görüş tabanının teveccühünü kazandı. Bunun bir siyasi sonucu olur mu onu da zaman gösterecek.” şeklinde belirtti.

isbilgisi.com