Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e gönderilen mesaj siyaset kulislerini hareketlendirdi. İYİ Parti'nin 3. kuruluş yıl dönümü veesilesiyle gönderilen mesaj Cumhur İttifakı'na davet olarak yorumlandı.

MESAJDA DAVET VAR!

Hem AK Parti hem de İYİ Parti içerisinde tartışmalara yol açan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı hakkında İYİ Parti'nin muhalif milletvekillerinden İsmail Koncuk bir açıklama yaparak, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yapılan anketlerde Cumhur İttifakı yüzde 50'yi geçemiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajına bu açıdan bakmak gerekir. Çok açık bir şekilde davet havası var. Bu davete İYİ Parti'nin ne cevap vereceği Türk siyasetinin akıbeti açısından çok önemli.” dedi.

BU MESAJ MASUM GÖRÜNMÜYOR

Tartışma konusu olan mesaj ile alakalı olarak İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz da bir açıklamada bulunarak, “Siyaset olarak ayrışmayalım, ayrıştırıcı bir dil kullanamarak milletimizi kamplara ayırmayalım. Bunlara heğimiz tamam diyoruz. Ancak mesajın beşinci ve altıncı paragrafında yazılanlara inanan gerçekten var mı? Bence bu kutlama mesajı hiç de masum görünmüyor. Bunun arkasında bir başka hesap var.” ifadelerini kullandı.

TÜRK SİYASETİNİN NORMALLEŞMESİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM!

İYİ Parti'nin son dönemlerdeki en çok dikkat çeken milletvekillerinden Yavuz Ağıralioğlu ise konu hakkında, “Kuruluş yıl dönümümüzde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nezaket içeren bir mesaj gelmesi Türk siyasetinin normalleşmesi açısından çok önemli bir adımdır. Bu mesajı meselelerimizi kavga etmeden konuşabilmek imkanına kavuşmak açısından kıymetli buluyorum. Kuruluş yıl dönümü için Cumhurbaşkanına davet gitmesi rutin bir uygulamadır. O davete cevap verilmesi de aynı şekilde rutin bir harekettir. Ancak Türk siyasetinde bu tip rutinler uzun zamandır uygulanmadığı için insanlara garip geldi.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com