Boğaziçi Üniversitesi'ne rutin bir rektör ataması yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tamamen yasal olan bir atamadan üniversiteleri karıştıracak bir sonuç alabilmek için karışıklık çıkartıyorlar. Bu eylemlerin fikir özgürlüğü ile uzaktan yakından bir alakası yoktur. Bunlar teröristlerin eylemleridir.” dedi.

OLAY ÇIKARANLAR TERÖRİST!

Yaşanan olaylarda teröristlerin ön safta yer aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Olay çıkaranlara bakıyorsunuz ya terör örgütleriyle iltisaklı kişiler veya bizzat teröristler bunlar. Bunun fikir özgürlüğü ile bir alakası olabilir mi? Teröristin zihniyeti kargaşadır, yağmadır, masumların canına kast etmedir. Başka dertleri olduğunu bugüne kadar gördünüz mü?” ifadelerini kullandı.

18 YILDIR AYNI SENARYO!

18 yıldır görülen filmi yeniden izletmek isteyenlere imkan verilmeyeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar kirli senaryoları ile yapılmış fillmleri biz 18 yıldır izliyoruz. Cumhuriyet mitinglerinde darbe çağrısı yapanlar da bunlardı; hepimizin yüreğini dağlayan cinayetleri istismar edenler de bunlardı! Biz bunları Gezi olaylarında esnafın malını mülkünü yağmalarken görmedik mi? Bezmialem Valide Sultan Camii'ni işgal etmediler mi? Orada bira kutuları ile dini değerlerimize saldırmadılar mı?” şeklinde konuştu.

DÜNYA DEĞİŞTİ BUNLAR DEĞİŞMİYOR!

Aktörlerin aynı olayların farklı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar 6-8 Ekim hadiselerinde insanlarımızı sokaklarda öldüren katilleri alışlayacak tiynette varlıklardır. 17-25 Aralık'ta FETÖ'yü alkışlayıp 15 Temmuz'da evde televizyon başında darbe olsun umudu ile oturanlar bunlar değil miydi? Bunlar bu ülkenin bu milletin hayrına bugüne kadar tek iş yapmışlar mı? Dünyada her şey değişti bunların bu köhne zihniyeti değişmiyor.” dedi.

isbilgisi.com