Bugün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının sona ermesi üzerine Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Süreci değerlendiren Cumhurbaşkanı, uzun zamandır tartışılan sokağa çıkma yasağı hakkında konuştu. Kabine toplantısının ardından 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağının alındığını açıklandı.

Sağlık alanında yaşanan gelişmeler sonrasında koronavirüs salgınının geldiği son noktayı ve alınacak önlemleri paylaşırken ‘Yerli ilaç üretimi için firmalarla anlaştık. Elimizde yeteri kadar stok var. Ülkemize yapılan her türlü katkı bizim için çok önemli. Sağlık personeli için de önemli olan maskelerin filtreleri için sona geldik. En kısa zamanda üretim için harekete geçeceğiz. Dışa bağımlılığı en az seviyeye indireceğiz’ dedi.

Sokağa Çıkma Yasağının Ayrıntıları Neler?

Gerçekleştirilen toplantıda uzun zamandır tartışılan sokağa çıkma yasağı hakkında alınan karar paylaşıldı. 23-24-25 ve 26 Nisan tarihlerinde geçerli olacak sokağa çıkma yasağının onaylandığı belirtildi. Yasak 30 büyük şehir ve Zonguldak ili için geçerli olacak. Yasağın detayları hakkındaki tüm bilgilendirmelerin kısa süre içerisinde İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanacak bir genelge ile duyurulacağının altı çizildi. Daha önceki yasaklarda gerçekleşen kuralların tamamının bu yasak için de geçerli olması bekleniyor.  

isbilgisi.com