Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün düzenlenen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. AİHM tarafından verilen Selahattin Demirtaş kararını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye çifte standart uygulandığını örnekleriyle açıkladı.

AİHM ÇİFTE STANDART UYGULUYOR!

AİHM'in konu Türkiye olduğunda tavrını değişik bir şekle dönüştürdüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Türkiye ile alakalı bir karar vermişler. Netmiş biz Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacakmışız. Aynı hukuki süreçleri İspanya ve İtalya ile alakalı olarak da uyguladınız. Onlar için neden böyle bir karar almadınız?” dedi.

MUHALEFET GÖREVDE OLSA SELAHATTİN DEMİRTAŞ'I SERBEST BIRAKACAKLAR!

Muhalefete de eleştiri yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz AİHM tarafından verilen bu kararın hukuki değil siyasi olduğu için uygulamayız dedik. Muhalefet ne yaptı? Sen nasıl böyle bir şey söylersin dediler. Demek onlar görevde olsalar bu teröristi hemen serbest bırakacaklar.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT AİLELERİNİN YÜZÜNE NASIL BAKARIZ?

Selahattin Demirtaş ile alakalı sözlerine devam eden Cumhrubaşkanı Erdoğan, “Bizim muhalefetimizin arkasında durduğu Selahattin Demirtaş kimdir, neden hapistedir? İddianameye göre bu şahıs 37 adam öldürme, 29 adam öldürmeye teşebbüs, 295 hırsızlık, 15 yağma, 308 konut ve işyeriş dokunulmazlığını ihlal, 13 Türk Bayrağı'nı yakma ve Atatürk'ü Koruma Kanununa muhalefet suçunun işlendiği 6-8 Ekim olaylarının baş sorumlusudur. Bu teröristi, terör destekçisini nasıl serbest bırakırız. Şehitlerimizin kemikleri sızlamaz mı? Şehit ailelerinin yüzüne nasıl bakarız?” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com