Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasının bir bölümünde öğrencilere müjde3 veren Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021 yılında burs ve kredi ücretlerine zam yapıldığını duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MÜJDE

Üniversite öğrencilerine müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimize verdiğimiz müjdelerin ardından bir müjde de üniversite öğrencilerimize vermek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 2021 yılında öğrencilerimize vereceğimiz kredi ve burs mikyarlarını arttırma kararı aldık.” dedi.

BURS VE KREDİLERE ZAM!

Yeni burs ve kredi miktarlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Lisans öğrencilerine verilen 550 TL'yi, 650 TL'ye, yüksek lisans öğrencilerine verilen 1100 TL'yi 1300 TL'ye, doktora öğrencilerine verilen 1650 TL'yi 1950 TL'ye yükselttik.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın öğrencilere verdiği burs ve kredi ödemeleri ile alakalı bilgilendirmede bulunmaya devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2020 yılında üiversite öğrencilerine toplamda 9 milyar 670 milyon TL burs ve kredi ödemesi dağıttık. Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığı ile gerçekleşen bu ödemeler 2021 yılında katlanarak artacaktır.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com