Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün cuma namazı çıkışında kendisini takip eden gazetecilerin sorularına cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs salgınından dış politikaya kadar çok sayıda konuda önemli açıklamalarda bulundu.

YENİ KISITLAMALAR GELİYOR

Koronavirüs salgını konusunda İstanbul'da ciddi artışlar meydana geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul bizim salgında en önde gelen ilimiz. Maske, mesafe ve hijyen. Bunlara milletçe dört elle sarılmak zorundayız. Yoğun bir şekilde bir mücadele ortaya koymalıyız. İstanbul özelinde Bilim Kurulu bize salgınla alakalı tavsiyelerini sunacak. Bu tavsiyeler ışığında yeni önlemler, yeni tedbirler alınacak. Sokağa çıkma yasağı tavsiye edilirse bunu da değerlendiririz. Milletimizin sağlığı için hangi adım atılması gerekiyorsa biz onu atarız.” dedi.

ABD YUNANİSTAN'A SES ÇIKARSIN

Sinop'ta test edilen S-400'ler ile alakalı olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “S-400'leri test ettiğimiz doğrudur. Bu yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. ABD'nin bu konuya yaklaşımı bizi ilgilendirmez. Yunanistan'da da S-300'ler var. Onlara bir şey dediler mi?” dedi.

EN AZ RUSYA KADAR MASADA OLMA HAKKIMIZ VAR

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azerbaycan orada haklı bir mücadele ortaya koyuyor. Biz devlet olarak tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanında olacağımızı açıklamıştık. Barış görüşmeleri olursa Türkiye olarak masada olmak bizim hakkımızdır. En az Rusya kadar buna hakkımız olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com