Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'Sözde Cumhurbaşkanı' Cevabı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde 2021 yılının ilk kabine toplantısı bugün yapıldı. Toplantının ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sert ifadeler kullandı.

GÜNDEM 11.01.2021 - 20:11 11.01.2021 - 20:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapılan kabine toplantısının ardından değerlendirmelerde bulundu. Kendisi hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “sözde cumhurbaşkanı” ifadelerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sert ifadeler kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NU CHP SEÇMENİNE HAVALE ETTİ

Siyasi bir kaosun başlatılması için düğmeye basıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir süredir hiçbir rasyonel temeli olmadan başlatılan tartışmalar siyasi kaos çıkartmayı amaçlamaktadır. Türkiye'de kimin cumhurbaşkanı seçileceği konusunda milletin temsilcileri yerine vesayet dayatmasının etkili olduğu dönemleri geride bırakmıştır. Taciz, tecavüz ve hırsızlıkları görmeyen ve orada kalmayı başaran bir siyasi partinin sözde genel başkanının asıl sancısının nedeni budur. Bunlara oy vermeyen öğretmenler sözde öğretmen, çiftçiler sözde çiftçi, hakimler sözde hakim oluyorlar. Teröriste terörist demekten aciz olan bu genel başkanı öncelikle CHP seçmenine havale ediyoruz.” dedi.

Türkiye'de demokrasi kılıfı altında en ilkel faşizmi mazlumlara dayatanların döneminin sona erdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede demokrasi kılıfı altında yapmadıklarını bırakmadılar. En ilkel faşizmi bu kılıfla uyguladılar. Özgürlük kılıfı adı altında mazlumlara vahşi bir diktatörlük dayattılar. Ancak hepsinin sırça köşkleri başlarına yıkılıyor. İdeolojik saplantılarını, marijinal eğilimlerini, fıtrata aykırı sapkınlıklarını ve terör örgütüne payandalıklarını cilalı kavramlarla süsleyip milletimize dayatanlar için yolun sonu görünmüştür. Türkiye'yi sahada ve masada dize getiremeyenler şimdi siyaset ve toplum mühendisliğine yeniden sarıldılar. Onlara bir defa daha hazırlatıyorum. Türkiye eski Türkiye değil, başaramazsınız.” ifadelerini kullandı.

KORONAVİÜRS TEDBİRLERİ KALDIRILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri hakkında da konuşarak, “Koronavirüse karşı aldığımız tedbirlerin olumlu sonuçlarını görmeye başladık. Salgının artış hızı ciddi anlamda düşmüştür. Vaka sayısının belirli bir sayının altına düşmesiyle beraber kısıtlamaları kademeli bir şekilde kaldıracağız.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com