Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 Milyon TL'lik Dava!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “sözde cumhurbaşkanı” ifadesini kullanması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hüseyin Aydın, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 1 Milyon TL'lik dava açıldığını açıkladı.

GÜNDEM 11.01.2021 - 16:50 11.01.2021 - 16:50

Türk siyasetinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı bir açıklama sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek “sözde cumhurbaşkanı” ifadelerini kullanması büyük tartışmalara neden oldu. AK Parti kanadından ve MHP'den çok ciddi tepkiler gösterilen ifadeler şimdi de mahkemeye taşındı.

1 MİLYON TL'LİK TAZMİNAT DAVASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 1 Milyon TL'lik manevi tazminat davası açtı. Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın konuya dair bir açıklama yaparak son dakika gelişmesinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AVUKATI AÇIKLADI!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun mahkemeye verilme gerekçesini açıklayan Hüseyin Aydın, “Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadeleri Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef almıştır. Bu mesnetsiz iddia ve ithamlar nedeniyle Cumhurbaşkanımızın onur, şeref ve saygınlığı ihlal edilmiştir. Kişilik haklarını hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde Ankara Asliye Hukuk Mahkemesinde 1 Milyon TL'lik tazminat davası açılmıştır.” dedi.

Konuya dair açıklamalarını sürdüren Hüseyin Aydın, “Kılıçdaroğlu'nun bu ifadeleri Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunun unsurlarını içermektedir. Bunun için ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com