Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç Açıklaması! Arınç Hakkında Çok Net Konuştu!

Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyerek şimşekleri üzerine çeken Bülent Arınç hakkında Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ilk defa isim vererek konuştu. Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş'ın kitabını tavsiye etmesinden rencide olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş'ın elinde kan olduğunu söyledi.

GÜNDEM 25.11.2020 - 19:12 25.11.2020 - 19:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün AK Parti'nin TBMM'de haftalık olağan grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerin en çok tartışılan ismi haline gelen ve dün Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç ile alakalı bugüne kadar yaptığı açıklamalarda en net ifadeleri kullandı.

TERÖRİSTE MADALYA MI TAKACAKTIK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Şimdi çıkıp filancalar neden hapisteler diyorlar? Ne yapacaktık, ellerinde milletimin kanı olanlara madalya mı takacaktık? Bu kadar ölen insanımız var. Çocukları dağa kaçırılanların anneleri HDP binasının önünde yıllardık oturuyorlar. Bu annelerin hakkını kim verecek? Onlara 'Bak senin hakkını saunduk ve şimdi de iade ediyoruz' kim diyecek? Devlet denilen kavram neden var? Biz neden varız, bizim davamız nedir? Kimsenin şüphesi olmasın milletimizin her hakkını milletimize iade edeceğiz.” dedi.

TERÖRİSTİN KİTABININ TAVSİYE EDİLMESİ BENİ RENCİDE ETTİ!

Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş'ın kitabının okunmasını tavsiye etmesi ile alakalı olarak konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük şaşkınlık yaşadık. Teröristin birisinin kitabını herkesin okumasının tavsiye edilmesi beni çok acı şekilde rencide etmiştir. Bunca yıllık davamızın geleceği sonuç bu olmamalı. Kitabını herkes okusun dediği kişi bir teröristtir. O kişinin elinde binlerce insanımızın kanı vardır. Bir terör örgütünün savunucuna nasıl itibar kazandırırsın. Bu vicdana sığar mı?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları AK Parti ve MHP içerisinde başlayan ve tüm siyaset çevrelerine ulaşan yeni açılım tartışmalarını da sonlandırmış oldu. Selahattin Demirtaş'ın ise tahliye edilme ihtimali bu şekilde kalmadı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@