Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasının ardından yaşanan olaylar bir süredir Türkiye'nin ana gündem maddelerinden birisi oldu. Rektör atamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda ilk açıklamayı bugün gerçekleştirdi. Atamanın hukuki olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'nde çok başarılı olacağını ifade etti.

ONLAR ÖĞRENCİ DEĞİL TERÖRİST!

Yaşanan olayları da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben öğrenciler ile neden bir görüşme yapayım? Orada olay çıkaranlar öğrenciler değil? Öğrencilerin bir itirazı yok. Bu işin içerisinde teröristler var. Öğrencilerle alakalı olmayan CHP'nin İstanbul İl Başkanı var? Kendisi zaten tescilli DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil tamamen teröristtir.” dedi.

REKTÖR ATAMASI TAMAMEN YASAL!

Rektör atamasının tartışılmasını gerektirecek bir durumun olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yasalara uygun olarak Boğaziçi Üniversitesine bir rektör atanmıştır. Yasa dışı bir durum var mıdır? İtiraz edenler bu hukuki değildir diyebiliyorlar mı? Yasalar ne emrediyorsa Melih Bulu da o şekilde atanmıştır. Geçmişine baltığımızda da o da bu üniversitenin içerisinden yetişmiş bir arkadaşımızdır.” ifadelerini kullandı.

MELİH BULU ÇOK BAŞARILI OLACAK!

Melih Bulu'nun çok başarılı olacağına inandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendisini yetiştirmiş bir bilim adamıdır Melih Bulu arkadaşımız. ODTÜ'den tutun da Boğaziçi'ne kadar yer almış birisinden bahsediyoruz. YÖK benim şahsıma 9 isim teklif etti. Ben de yasaların bana verdiği yetkiyle hareket ederek Melih Bulu'yu rektör olarak atadım. Çok çok başarılı olacağına da inancım tamdır.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com