Türkiye'de 7 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiren ve 40 milyon vatandaşı ise dolaylı yoldan etkileyen asgari ücret ile alakalı olarak önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2021 yılında asgari ücretin belirlenmesi için çalışmalarını sürdürürken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması geldi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN GEREKEN YAPILACAK!

Asgari ücretlilere geçtiğişten bugüne kadar çok önemli miktarlarda zam imkanı tanındığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2002'de göreve geldiğimizde asgari ücretli vatandaşımızın geliri adeta yerlerde sürünüyordu. Biz 18 yılda bunu dünya standartlarının üzerine çıkartmayı başarmış bir hükümetiz. Asgari ücret üzerinden bizi eleştirmek doğru değildir. Bu yıl da gereken neyse yapılacaktır.” dedi.

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan gönlünden geçen asgari ücret miktarı hakkında yorumda bulunmazken, “Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda görüşmeler devam ediyor. Oradan bakalım ne kadar çıkacak. Ona göre bizim de bir tavrımız, bir düşüncemiz oluşacaktır. Çalışanımız da bizim işverenimiz de bizim. Kimse mağdur olmayacak. Herkes müsterih olsun.” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRETLİLERE EK MÜJDE VERİLECEK Mİ?

Asgari ücretlilere bir sürpriz yapılıp yapılmayacağı konusunda da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dediğim gibi şu çalışmalardan bir sonuca varılsın önce. Ardından eğer bir eksiklik oluşursa Cumhurbaşkanı olarak olaya müdahale eder haksızlıkları mağduriyetler yaşanmadan engelleriz. Bu şekilde bir müjdemiz elbette her zaman asgari ücretli çalışanlarımıza olabilir. Komisyondan çıkan zam kararını önc ebir görelim. Ardından düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşırız.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com