Cumhurbaşkanı Erdoğan Yönetiminde Kabine Toplanıyor! Koronavirüs Kısıtlamaları Geri Gelecek Mi?

Türkiye'de kritik kararların alınmasının beklendiği kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde yapılacak. İzmir depremi, koronavirüs süreci, dış politika, ekonomik tedbirler gibi gündem maddelerinin görüşüleceği kabine toplantısı bugün saat kaçta başlayacak? Kabine toplantısı ne zaman yapılacak?

GÜNDEM 03.11.2020 - 10:20 03.11.2020 - 10:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde kabine toplantısı bugün yapılacak. Beştepe'de gerçekleştirilecek olan toplantı saat 15:00'da başlayacak. Türkiye'nin iç ve dış politikalarına yönelik önemli gündem maddelerinin görüşüleceği toplantıdan çok önemli kararların çıkması bekleniyor.

EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ İZMİR DEPREMİ!

Kabine toplantısının en önemli gündem maddesi İzmir depremi olacak. Deprem sonrasında yaraların sarılması ile alakalı olarak ilgili bakanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sunum yapacaklar. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem ile alakalı olarak geniş çaplı bir çalışma yapılmasını ve gerekirse kanuni düzenlemelerle Türkiye'nin deprem felaketlerine daha hazır halegetirilmesinin talimatını verecek.

KORONAVİRÜS KISITLAMALARI GÖRÜŞÜLECEK

Kabine toplantısının ikinci gündem maddesi koronavirüs salgını olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Bilim Kurulu'nun son tavsiyeleri kabine üyelerine aktarılacak. Bu tavsiyeler üzerine atılması gereken adımlar kararlaştırılacak. İl bazlı yeni önlemlerin ele alınacağı kabine toplantısından yeni kısıtlama kararlarının çıkması bekleniyor.

EKONOMİ MASAYA YATIRILACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son ekonomik gelişmelerle alakalı olarak kabine toplantısında bir sunum yapacak. Piyasaların ebklentilerinin görüşüleceği kabine toplantısında dolar kuruna karşı Merkez Bankası'nın adımları değerlendirilecek. Yeni ekonomik tedbirlerin görüşülkeceği toplantıdan vatandaşları etkileyecekkararlar çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

DIŞ POLİTİKA DEĞERLENDİRİLECEK

Türkiye'nin dış politikası da masaya yatırılacak. Kabine toplantısında Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bildirecek. Buna bağlı olarak Libya sorunu da değerlendirmeye alınacak. Azerbaycan'a verilen destek ve Türkiye'nin ateşkes için masada olmasına yönelik girişimler hakkında fikir alışverişi yapılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARLARI AÇIKLAYACAK

Bugün saat 15:00'da başlayacak olan kabine toplantısının akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Toplantının sona ermesinin ardından alınan kritik kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna duyuracak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@