Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle eğitim alanında büyük aksamalar meydana geldi. Milyonlarca öğrenci okullarına hasret kalırken uzaktan eğitim ile eğitimlerine devam etmeye çalışıyorlar. Ancak uzaktan eğitim yoluyla derslerinden oldukça eksik kalan öğrencilerin kayıpları oldukça büyük oluyor.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milyonlarca veli ile öğrenci büyük bir heyecanla okullarda yüz yüze eğitimin devam edeceği tarihi merakla bekliyorlar. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle kısa bir süre içerisinde okullarda yüz yüze eğitim başlamayacak. Bu konuda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kamuoyunu sık sık bilgilendirse de alınan son rakarı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARI AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüze eğitim ile alakalı olarak, “Bugünkü toplantımızda salgınla alakalı vermiş olduğumuz mücadelede geldiğimiz noktayı değerlendirdik. Bu çerçevede okullarda yüz yüze eğitim konusunda yeni bir karar aldık. Buna göre okullarda yüz yüzeeğitimi 15 Şubat 2021 tarihine kadar erteledik. Şubat ayının başında bu konuda yeni bir değerlendirme yapıp inşallah okullarımızla öğrencilerimizi buluşturacağız.” dedi.

Okullarda yüz yüze eğitim başlaması için Milli Eğitim bakanlığı bir hazırlık yapmaya devam ediyor. Daha önce olduğu gibi önce 1. sınıflar olmak üzere kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş formülü üzerinde çalışılıyor.

isbilgisi.com