Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı! Fırsat! Ayçiçek yağı indirimi başladı!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda özellikle de son dönemlerde seçim tarihi tartışması yaşanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihi için son noktayı koydu. Partisinin grup toplantısında konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Vakit geliyor, bu millet 14 Mayıs'ta gereğini yapacaktır" diyerek seçim tarihi ile ilgili açıklamasını yaptı. 

6 Şubat sabah saatlerinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin gerçekleşmesinin ardından önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu defa seçim tarihi ve depremi gündemine aldı. Deprem felaketinin yaşanmasının ardından birçok kişi seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği konusunda merak yaşarken yapılan açıklama dikkat çekti. 

GÜNDEMDE SEÇİM VE DEPREM VARDI!

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem hakkında konuşan Cumhurbaşkanı  Erdoğan “Sadece yıkık durumdaki bina sayımız 31 binin, bağımsız bölüm sayımız 89 binin üzerindedir” dedi. Türkiye'nin bir çeşit deprem fırtınasına tutulmuş olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan cümlelerine şu şekilde devam etti;

 İçinden geçtiğimiz sürecin normal bir durum olmadığını ülkemizdeki ve dünyadaki bilim insanları söylüyor. Türkiye bir çeşit deprem fırtınasına tutulmuş durumdadır. Depremleri engelleyebilmemiz mümkün değildir. Bize düşen şudur, altyapısı ile, konutları ile, okulları ile güvenli yerler inşa etmek. Depremin ardından ise en hızlı ve etkin acil yardım çalışmalarını yürütmek, yıkımları telafi etmektir. Her iki konuda da ülkemiz son 20 yılda geçmişle mukayese edilemeyecek kadar ilerleme kaydetmiştir.

14 MAYIS TARİHİN DİLE GETİRDİ!

Milletimizinm büyük bir acı yaşadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde devam etmekte olan çalışmalara değinerek ''6 Şubat’ta 11 ilimizi birden vuran, bilhassa Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’ı adeta yerle yeksan eden deprem fırtınası milletimize hepsinden büyük bir acıyı yaşattı. Deprem 14 milyon insanımızı doğrudan etkiledi. Bir yandan depremin yıktığı altyapı ve karmaşanın getirdiği zorluklar, diğer yandan hava şartları bizi zorladı. Buna rağmen birkaç saat sonra bakanlarımızı deprem şehirlerinde çalışmaları koordineye başladı.'' dedi. 

''Millet inşallah 14 Mayısta gereğini yapacak'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Sorulması gereken hesapları da adli, idari, siyasi olarak sormak boynumuzun borcu. Yavru muhalefet yargıya bizim yön verdiğimizi söylüyor… Ya ayıptır. Türkiye’de Erdoğan’ın bu konuda nasıl davrandığını Rabbim bilir, sen anlamazsın. Sen önce kendini düzelt. Şunu iyi bilin ki bu millet inşallah 14 Mayıs’ta gereğini yapacak. Asla bu tür kuru sıkı atanlara prim vermeyecektir. Oluşturulan her algıyı, rahatsız oluyorlar ama söylüyorum, not ediyoruz. Şimdi tek gündemimiz depremdir.'' ifadelerini kullandı.