Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısınına rdından gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin Karadeniz'de bulduğu doğalgaz rezervinin artmasının çok önemli bir gelişme olduğunu duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir asırdan fazla süredir hidrokarbon kaynaklarına yönelik arayışlarına devam eden Türkiye sonunda mutlu sona ulaşmıştır. Dünyada çok sayıda ülkenin ağır maliyetlerle elde ettiği bu kaynağı Türkiye çalışarak, emek vererek, alın teri dökerek elde etmiştir. Bu durum en az bulduğumuz kaynak kadar büyük bir öneme sahiptir.” dedi.

DOĞALGAZA İNDİRİM MÜJDESİ GELECEK!

Doğalgazın kullanıma başlanması ile müjdelerin ardı ardına geleceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biliyorum vatandaşımız şu anda bu doğalgazın kendi ceplerine nasıl yansıyacağını düşünüyor. Milletimiz emin olsun ki bu gaz kullanıma girdikten sonra doğalgaza hesaplı şekilde ulaşma imkanı olacaktır. Ayrıca buradan elde edilen gelirin tamamı yine milletimize hizmet olarak dönecektir.” ifadelerini kullandı.

MAZLUMUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye'nin büyüdükçe sorumluluklarının arttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türküye büyükçe ve güçlendikçe sorumlulukları da aynı ölçüde artmaktadır. Bir defa bizim mazlumun yanında olmak gibi tarihi bir mirasımız vardır. Biz bugüne kadar bu mirasa sahip çıktık ve nerede mazlum varsa oraya el uzattık. Libya'da bir darbecinin üleyi parçalamasına rıza göstermedik. Azerbaycan'daki kardeşlerimizin Karabağ mücadelesinde yanlarında olduğumuzu defalarca belirttik. Tüm kalbimizle ve imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Türkiye'de yapılan reformların bir hazırlık olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kuru kuruya seçim sloganları belirlemedik. Hedef 2023 dedik sürekli. Bizim vizyonumuz 2023'tür ardından da 2053'tür. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yapısal reformlar sadece bir hazırlıktı. Daha büyük hamleler için atılmış çok önemli adımlardı. Bu adımlarla büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına başlıyoruz. Tek dayanağımız milletimizdir.” dedi.

5. VE 9. SINIFLARA YÜZ YÜZE EĞİTİM MÜJDESİ!

Koronavirüs süreci ile alakalı olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler etkin bir şekilde devam edecek. Eğitimle alakalı bir müjde vermek istiyorum. Yeni bir adım atarak ortaokullarda 5. sınıflarda ve lisede 9. sınıflarda yüz yüze eğitimlere 2 Kasım'dan itibaren başlıyoruz. Uzaktan eğitim ile eğitimin sürdürüldüğü sınıflar hakkında kararları yaşanan gelişmeler doğrultusunda hızlı şekilde alıp kamuoyuna duyuracağız.” ifadelerini kullandı.