Ana Sayfa GÜNDEM Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş Bankası Hazinenin Malı Olacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş Bankası Hazinenin Malı Olacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan İş Bankasının hazineye devredilmesiyle alakalı önemli açıklamalar yaptı. Parlamentoya inandığını ve İş bankasının devrinin olacağını söyledi.

9
0
Paylaş

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamayla gündeme geldi. “İş Bankası Allah’ın izniyle hazinenin malı olacaktır bu parlamento hiç şüphesiz ki bu tarihi kararı da Allah’ın izniyle alacaktır.”

Türkiye Cumhuriyeti de AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan Partisi’nin TBMM grup toplantısında konuştu ve son derece önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan AK Parti’nin ve kendisinin göreve geldiği günden bu yana ihracatın sürekli olarak arttığını ve göreve geldikleri dönemde Türkiye’nin ihracatının 36 milyar dolar olduğunu şimdilerde ise bu rakamın 168 milyar dolar seviyelerine çıktığını söyledi. Bunun bir rekor olduğunu vurgulayan Recep Tayyip Erdoğan yıllık ihracatı 168,8 milyarlık dış ihracat açığının da 48 milyar dolara kadar indiğini söyledi.

IMF’den Borç Alma Devri Bitti

Bir diğer önemli konu Türkiye IMF’den kredi alacak şeklinde çıkan polemiklere de değinen Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye ekonomi alanında mutlak bir mücadele veriyor. Biz milli ve yerli olmaya gayret gösteriyoruz IMF den borç alacak şeklinde çıkan söylentilerin tamamı yalandır. IMF defterini 2013 yılında kapattık Allah’ın izniyle de bir kez daha açılmayacak.”

İş Bankası Hazineye Devredilecek

İş Bankasının hazineye devri konusunda çıkan tartışmalara değinen Erdoğan,” Umuyorum ki hazineye devir olacaktır. CHP oradan para almıyoruz diyor ama 4 üyen oranın yönetiminde, hiç boş laflara gerek yok. Allah’ın izniyle hazineye devrini bu parlamento da göreceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here