Kahramanmaraş merkezli deprem büyük bir yıkımı beraberinde getirirken çevre 10 il enkaza dönmüştü. 11 İlde binaların tozla duman olduğu deprem bölgesinde can kaybı 44 binin üzerine çıkarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 ay süreyle deprem bölgesinde OHAL ilan edildiğini dile getirmişti. Yapılan açıklamaların ardından şimdi de ÖTV'nin yarı yarıya düşürüleceği açıklanırken detaylar birçok kişinin dikkatini çekti. 

Türkiye'nin kalbini derinden yaralayan depremde hala yaralar sarılmaya çalışılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde yer alan illeri tek tek dolaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Adıyamanlı depremzedeler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında ÖTV'nin yarı yarıya düşürüldüğünü belirtti. 

ÖTV YARIYA İNDİRİLDİ!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen illerden birisi da Adıyaman olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyamana geldi. Adıyaman'da depremzedelerle ilgili gündeme dair önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan tütünde ÖTV oranlarının düşürüleceğini belirtti. ÖTV oranının düşürülmesine yönelik yeni bir çalışma yaptıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüketim vergisi oranının yarıya indirileceğini belirtirken açıklamasında "Ancak deprem sebebiyle OHAL bölgesindeki illerde faaliyet gösteren sarmalık kıyılmış tütün üreten kooperatiflerimiz için düzenleme yapmayı kararlaştırdık. Kıyılmış tütün satışındaki yüzde 55 olan özel tüketim vergisi oranını yarıya indiriyoruz." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Deprem bölgesindeki vatandaşlara yönelik destek ödemeleri ve yeni tedbirler açıklanmaya devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması oldukça dikkat çekti. yüzde 55 olan özel tüketim vergisi oranını yarıya indirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından tütün fiyatlarına da bir indirim gelmesi beklenmeye başlandı.