Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 gün içerisinde Meclis'i feshedecek - Türkiye'de 2023 genel seçimleri için meraklı bekleyiş devam ederken bu süreçte de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu süreçte Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda seçimler için 14 Mayıs tarihine dikkat çekilirken bu açıklamalar sonrasıda kulis haberleri medyaya düşmeye başladı.

Seçimlere 2,5 ay kala Yüksek Seçim Kurulu harekete geçerken bu süreçte seçmen listeleriyle beraber sandık kurulu üyelerin de belirlenebilmesi adına çalışmalar başladı. Başlayan çalışmaların en kısa sürede tamamlaması adına yoğun bir çalışma yürütülürken siyasi partilerden gelen açıklamalarda da 10 Mart tarihinde aday listeleri süreçleri netleşecek. Şehirlerde kurulacak olan sandıklar için siyasi partiler harekte geçerken sandıkta bulunacak isimlerin de belirlenmesi ve görev dağılımları da yapılmaya başlandı.

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

Milli Gazete'de yer alan habere göre de deprem bölgelerine ayrı sandık kurulması gündemde yer alırken, AK Parti'nin bu durumu anayasaya aykırı olacağı bildirilerek reddettiği ifade ediliyor.

Seçim süreci 10 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meclisi fesh etmesinden sonra başlıyor. YSK'nın da süreci bu tarihten sonra başlayacak.

YSK tarafından ise siyasi parti aday listeleri 10 Nisan'da teslim alınırken, MERNİS üzerinde ki seçmenlerin kayıtlı adresleri üzerinden de seçmen listelerin belirlenerek muhtarlıklara asılacağı ifade edildi.