Cumhurbaşkanı Erdoğan! 6 Şubat'ı afetler konusunda milat haline getireceğiz: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış  olduğu Türkiye Ulusal Risk Kalkanı toplantısının bitmesiyle ülkenin gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarda Afet Yönetimi Politikalar Kurulu kurulacağını söyleyerek "Tarihimizin en ağır can kayıplarından ve yıkımlarından biri olan 6 Şubat depremlerini afetler konusunda yeni bir miladın başlangıcı haline getireceğiz." şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Toplantısı'na katıldı. Toplantı sonrasında önemli açıklamalar yapan Erdoğan 6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremlerin ardından bu depremlerin milat kabul edileceğini söyledi. 

Yaşanan depremlerin ardından artık yeni bir dönemi girildiğini söyleyen Erdoğan Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerden etkilenen 11 ilde ve Türkiye genelinde atılacak olan adımlardan bahsederek yapılacak düzenlemelere değindi. Erdoğan konuşmalarına şöyle devam etti;

SAĞLAM OLMAYAN BİNALARI BOŞALTIN

"Çok çile çektik maalesef. Vatandaşlarımıza yardım edeceğimizi, kira desteği vereceğimizi söyledik. Kiranıza kadar her şeyi vereceğiz. Sizden ricamız sağlam olmayan binaları boşaltın ki biz burada zemin etüdü yapalım, güzel binalar inşa edelim ve sizi buraya taşıyalım. 11 il ve ülke genelimizde yapacağımız planlamaların hepsi ele alınacak." 

BURADA KÖY EVLERİ VE ŞEHİR MERKEZLERİ PLANLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan köy evlerindeki üretim sistemleri ile ilgili de bilgi verdi. Köy evlerinde de evin brütlerin içerisinde ahırları da olacak diyen Erdoğan bu ahırların aynı zamandna vatandaşların meslekleri de olacağını ve buradan her şeyin üretileceğini söyledi ve ekledi; 

"Bu şekilde köy evleri de olacak. Biz bunu Manavgat yangınında yaptık. Şimdi oralarda benim vatandaşım mutlu. Burada da köy evleri ve şehir merkezleri planlanacak. Zemin artı üçü geçmemesi benin arzum, isteğim.

Bunu arkadaşlara da belirttim. İnşallah değerli hocalarımız ve ekibimizle bunu yapacağız. Bu şekilde yaparak ve hafif malzeme kullanarak konutları yapmak gerekiyor. Herhangi bir tehdit altında da kalmamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.