Çok Sayıda Suçtan Yargılanan Adnan Oktar'ın Cezası Belli Oldu!

Türkiye'de son dönemlerin en önemli davalarından birisi olarak gösterilen Adnan Oktar suç örgütü davasında cezalar bugün belli oldu. Örgüt lideri olduğu mahkemece tespit edilen Adnan Oktar'a çeşitli suçlardan toplam bin yılı aşkın hapis cezası verildi. Ayrıca örgütün diğer üyeleri de hapis cezası ile cezalandırıldılar.

GÜNDEM 11.01.2021 - 14:12 11.01.2021 - 14:12

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Adnan Oktar suç örgütü davasında bugün karar duruşması yapıldı. Duruşmaya aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu tutuklu ve tutuksuz sanıklar katıldı. Mağdurların ve müştekilerin de iştirak ettiği duruşmada tarafların avukatları da yer aldı. Sanıklara son sözlerini soran mahkeme hakimi bu uygulamanın hemen ardından verilen kararları açıkladı.

ADNAN OKTAR'IN CEZASI BELLİ OLDU!

Savcılık iddianamesine göre Adnan Oktar cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, kişiselverilerin kaydedilmesi, şiddet kullanılarak kişiye hürriyetinden yoksun kılma, siyasal veaskeri casusluk suçuna teşebbüs, nitelikli dolandırıcılık ve kaçakçılık gibi çok sayıda suçu işlediği için 1.366 yıl hapis cezası verilmesi istendi.

Bugün yapılan karar duruşmasında Adnan Oktar'a 1.067 yıl hapis cezası verildi. Ayrıca Adnan Örgüt ile beraber yargılanan diğer sanıklara da değişik miktarlarda hapis cezaları verilmesi kararlaştırıldı.

Mahkemenin cezaları açıklamasının ardından mağdurlar ve mağdur yakınları büyük bir sevinç yaşadılar. Aldıkları cezalarla şokolan Adnan Oktar ve diğer sanıklar mahkemenin ardından yatmakta oldukları cezaevine geri götürüldüler.

isbilgisi.com