Ana Sayfa GÜNDEM Çok Sayıda Şehirde FETÖ Operasyonları

Çok Sayıda Şehirde FETÖ Operasyonları

FETÖ terör örgütüne yönelik Muğla merkezli operasyonlar düzenlendi.

10
0
Paylaş

FETÖ askeri yapılanmasına yönelik operasyonlar devam ediyor. 15 askeri KHK toplam 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Muğla merkezli FETÖ elemanları için operasyonlar başlatıldı ve bu kapsamda 11 kişinin yakalanması için güvenlik ekipleri arama çalışmalarına başladı.

Kocaeli’de FETÖ operasyonunda ise 8 ilde muvazzaf 20 askeri personelin yakalanması için operasyonlar düzenlendi. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasına yönelik Muğla merkezli 14 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Ardışık arama yöntemi ile birlikte kontörlü ya da ankesörlü telefonlardan örgütü iletişime geçen 17 şüpheli içinde arama ve gözaltı kararı çıktı. Muğla Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri belirleyen adreslere sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenleyerek aranan kişilerin yakalanmasını sağladı.

Yapılan operasyonlarda Deniz Kuvvetleri Sahil Güvenlik ve jandarma Komutanlığına bağlı şüphelilerin aramalarının da devam ettiği de vurgulandı. Yakalanan şüphelilerin tamamı Muğla’ya getirilerek işlemlerine burada devam edilecek. FETÖ terör örgütüne yönelik yapılanma içerisinde olan kişilere yönelik soruşturma ve gözaltılar devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here