“Hepimiz çocuk olduk. Verilen harçlıklar değerliydi. Bugün 23 Nisan. Çocuklarımız koronavirüs sebebiyle evlerinde kaldılar. Bir ödülü hak ettiler aslında. Aklıma güzel bir fikir geldi.” diyerek 100 TL harçlık verilmesini öneren KARA açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Devletimiz çok şükür ki güçlü. Sosyal yardımları yapıyor. İlkokul ve ortaokulda okuyan tüm çocuklara her 23 Nisan'da 100 TL harçlık versek, lisede okuyan gençlerimize de 19 Mayıs'ta 100 TL harçlık versek acaba nasıl olur? Bu harçlıklar direkt çocuk ve gençlere bayram hediyesi olsun. Milli Eğitim Bakanlığımız da tüm öğrencilerimize her 23 Nisan ve 19 Mayıs'ta 1 hediye kitap gönderirse çok harika işler yapmış oluruz. Bunları yapacak gücümüz var.”

100 TL harçlık dışında siyasetçilerin özel günlerde birbirlerinin paylaşımlarını beğenmesi gerektiğini söyleyen KARA, sözlerine şöyle devam etti:

“23 Nisan coşkusunu her yerden görebiliyorum. Sokağa çıkma yasağını 23 Nisan coşkusuyla birleştirdik. Siyasetçilere de önerim olacak. Elbette bir rekabet söz konusu ancak birlik ve beraberliğin olduğu bu özel gün ve bayramlarda sosyal medyada da aynı mesajları verebiliriz. Liderler, milletvekilleri ve diğer siyasi aktörler ortak paylaşım yapabilmelidir, birbirlerinin paylaşımlarını beğenebilmelidir. Bu özel günler sayesinde ayakta durduğumuzun hepimiz farkındayız sanırım.”

isbilgisi.com