Ana Sayfa DÜNYA Çinli Öğrenci Ev Ödevini Robota Yaptırdı

Çinli Öğrenci Ev Ödevini Robota Yaptırdı

Çinli bir öğrenci 625 TL ücret ile bir robot aldı ve ev ödevlerini o robota yaptırdı.

6
0
Paylaş

Çin’de son derece garip bir olay yaşandı. Çin’in Cıciang eyaletinde bir öğrenci ev ödevlerini robota yazdırdı. Bir anda tüm ülkenin ve sosyal medyanın gündemine taşınan olay dünya genelinde yayılarak haber oldu.
Ödev yapmaktan neredeyse hiçbir öğrenci hoşlanmaz. Bu nedenle de ev ödevlerini yapmaktan kaçınır Çin’de bir öğrenci bunu çok daha farklı boyuta taşıdı ve ev ödevini satın aldıkları robota yaptırdı.
Çin’in ünlü gazetelerinden biri olan ‘South China Morning Post’ gazetesine göre, Cıciang eyaletinde bir öğrenci bahar Bayramı’nda 625 TL vererek bir robot satın aldı. Genç kızın almış olduğu robotun özelliklerinden bir tanesi insan yazısını taklit etmesi ve yazma işlemini hatasız olarak uygulaması.
Genç kız bu robotu ailesinden izinsiz bir şekilde aldı kızın annesi konuyla alakalı bir açıklama yaptı. 1 haftalık tatil için verilen ödevleri çok kısa sürede ve hatasız olarak tamamlanmasından şüphelenen annesi kızının odasını temizlerken tüm yazıları taklit edebilir logolu robotu buldu anne öfkelenerek robotu parçalara ayırdı.
Kızın annesi olayı sosyal medya paylaşarak “tüm ev ödevlerinizi yazma yardım edebilir ama sınavlarınıza yardım edilebilir mi” ifadeli bir mesaj yayınladı. Bu paylaşım tam 13 milyon kez görüntülendi aldı ve 3000 defa paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here