Ana Sayfa DÜNYA Çin 1 Haftada Turizm Gelir Rekoru Kırdı

Çin 1 Haftada Turizm Gelir Rekoru Kırdı

Çin 1 haftada turizm rekorunu kırdı. 1 haftalık tatilde halk geçen yıl ki turizm rekorunu kırmayı başardı.

4
0
Paylaş

Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı bir haftada Bayram tatilinde yaklaşık olarak 76 milyar dolar Turizm geliri elde ettiklerini açıkladı. Tatil boyunca 415 milyon şehirlerarası seyahat yapıldı.

Ayrıca halkın %40 ı müzeleri ziyarette bulundu. Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı Bahar Bayramı tatilinde 513,9 mil yaklaşık olarak 76,1 milyar dolar turizm geliri elde ettiklerini duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre bahar Bayramı için verilen bir haftalık tatilde turizm gelirleri geçen yıla oranla artış gösterdi. Çin halkı genel olarak toplu taşıma araçlarına yönelirken tatil süresince 415 milyon şehirlerarası seyahat yapıldı. Yaklaşık olarak 76 milyar 210 milyon dolar Turizm’den gelir elde edildi.

Ayrıca bakanlık tarafından verilen bilgiye göre halkın %40’ı müzeleri ziyaret etmesi dikkatleri çekti. Geçen yıl Bahar Bayramı’nda 475 milyar dolar turizm geliri elde edilmişti. Ayrıca yağış ve buzlanmanın Bahar Bayramı tatilinin dönüşünü zorlaştırdığını da söylemekte yarar var. Ülke genelinde çok sayıda zincirleme trafik kazası yaşandı.

Geleneksel 12 hayvanlı takvime göre 5 Şubat’ta Domuz yılı tatilinde girildi. Yeni yıl ve Bahar Bayramı için bir haftadır resmi tatil ilan edilirken ülkenin en büyük şehirlerarası yolculuklarda bu dönemde yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here