Ana Sayfa GÜNDEM Çiftlik Bank Dolandırıcısı Uyuşturucu Tacirliği Yapmış

Çiftlik Bank Dolandırıcısı Uyuşturucu Tacirliği Yapmış

Çiftlink Bank vurguncusu Mehmet Aydın uyuşturucu işine de girmiş.

10
0
Paylaş

Çiftlik Bank vurgunu ile milyonlarca lira dolandıran Mehmet Aydın uyuşturucu işine de girmiş. Binlerce insanın mağdur evde dolandırıp yurt içine kaçmayı başaran Mehmet Aydın hakkında elde edilen iddianamede göre yeni bilgiler ortaya çıktı.

Örgütün Tosun lakaplı yöneticisi Mehmet Aydın‘ın yakınındaki isim olan Cudi Cumhur isimli sanık ifadesinde Mehmet Aydın’ın uyuşturucu işine girdiğini itiraf etti. Cudi Cumhur ifadesine göre Bursa’nın İnegöl ilçesinde Gökçe diye biri uyuşturucu imal etmek istiyordu.

Mehmet uyuşturucu kullanıyordu. Mehmet Aydın çok para kazanacağım diyerek Necip’e sermaye verdi ve Çin’den uyuşturucu imalinde kullanılan malzemeler getirtti. İkisinin amacı ise metanfetamin üretmekti.

Bir imalathane ayarladılar ve bu imalathane polis tarafından baskın uğrayınca Necip Gökçe kaçtı. Mehmet Aydın daha önce Uruguay’da görmüş ve yakalanması için gerekli başvurular yapılmıştı. Dünyanın pek çok noktasında kırmızı bültenle aranmaya devam eden Mehmet Aydın için 75 bin yıl hapis cezası istemi ile dava açılacak.

Mehmet Aydın’ın yurtdışında yakalanıp Türkiye’ye teslim edilmesi durumunda da yargılanmasını burada devam edilecek. Mehmet Aydın sanal Çiftlik Sitesi kurarak binlerce insandan para toplamış ve aldığı olduğu milyon dolarlarla birlikte yurt dışına kaçmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here