Koronavirüs süreci içerisinde Google tarafından pek çok desteğin sağlandığı biliniyor. Çeşitli projelere gönüllü olarak destek olan teknoloji devi planlamalarını da hayata geçirmeye devam ediyor. Ürünleri üzerinde gerçekleştirdiği güncellemelere hız kesmeden devam ediyor Google Chrome için bir süre önce yeni sürüm müjdesi verilmişti. Yeni sürümün çıkmasının ardından kullanım oranları da yükseldi. Çok geçmeden Google pek çok kişinin işine yarayacak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdiğini duyurdu.

Yeni Sekme Özelliği Ne Demek?

Google Chrome kullanan pek çok kişi kullanım sırasında birden fazla sekme açıyor. Bu durum kullanım sırasında bazı karışıklıkların yaşanmasına neden oluyor. Bu süreçte bazı sekmeler yanlışla kapatılabiliyor. Daha önce yeni güncelleme şirket kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu. Bunun üzerine ilgi görmesi ve kullanım rahatlığının onaylanması sebebiyle herkesin kullanımına sunulduğu belirlendi.

Sekme grupları güncellemesinden faydalanmak isteyen kullanıcıların en son sürümü güncellemeleri gerekiyor.

Gruplandırma Güncellemesi Nasıl Kullanılacak?

Yeni bir sekme grubu açmak ve yeni güncellemeyi kullanmak sanıldığından çok daha kolay. Bir sekmeye tıkladıktan sonra ‘yeni gruba ekle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Seçim yapıldıktan sonra o sekmenin sol tarafında renkli bir işaret belirecek.

Sekme gruplarını renklendirmek ya da yeni isim vermek tamamen sizin elinizde. Oluşturduğunuz sekmeleri silmek ya da kapatmak gibi seçenekleriniz de bulunuyor. Böyle bir grup içerisinde açtığınız sayfaların karışması da engellenmiş olacak.