Ana Sayfa GÜNDEM Chrome Çok Daha Hızlı Olacak

Chrome Çok Daha Hızlı Olacak

11
0
Paylaş

Dünyanın en fazla kullanılan tarayıcıları arasında yer alan Google Chrome bu piyasanın neredeyse üçte ikisini elinde bulunduruyor. Google Chrome beklenenden çok daha hızlı olabilecek chrome’un yeni özelliğinden itibaren internet sekmeler arasında çok da hızlı geçişler yapabilecek.

Şu ankinden çok daha hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. chrome tarayıcı pazarının yaklaşık 100 de 65 ine sahip chrome’un en yakın rakibi ise bu pazar payının sadece yüzde on birine sahip Google chrome’un sahip olduğu avantajlar zaten pazarı elinde bulundurması için yeterli oluyor. Ancak Chrome hem tecrübesini konuşturmak hem de sektörde kalıcı hale gelebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Hem mobil hem de masaüstünde aynı şekilde kullanmak isteyenler için Chrome bazen sorunlar yaratabiliyor.

Google chrome’un en büyük sıkıntısı çok fazla RAM tüketiyor olması Google’da bu durumun farkında ve kurum için özel çalışmalar yapıyor. Bunu minimum hale getirmek ve daha az RAM tüketmek için çalışmalar şu anda aktif olarak devam ediyor. Bu özelliğin ne zaman çıkacağı ve ne zaman Google Chrome’a ekleneceği ise tam olarak bilinmiyor. Google’ın yeni krom özelliğin test adı ise Chrome Canary bu firmanın internet sitesine girerek indirme gerçekleştirebiliyorsunuz. Yeni özellik sayesinde Chrome önceliği düşük olan işlemlere yoğunlaşıyor ve hem RAM’i rahatlatarak bilgisayarın daha hafif çalışmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here