Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Konya'da 77 Kamu Lojmanını İhaleyle Satıyor

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya'da hazineye ait olan 77 kamu lojmanı ihaleyle satışa çıkarıldı. Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 22 Haziran'da yapılacak ihale açık teklif usulü gerçekleştirilecek.

EMLAK 04.06.2020 - 14:36 04.06.2020 - 14:36

Kamu lojmanlarının ihaleyle satışına devam ediliyor. Bugün yayınlanan resmi ilanlara göre Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya'da bulunan 77 kamu konutu ihaleyle satışa sunuldu. 22 Haziran'da yapılacak ihaleyi Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gerçekleştirecek.

HAZİNEYE AİT LOJMANLAR SATILIYOR

Mülkiyeti Hazineye ait olan lojmanlar için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ihale odasında 22 Haziran 09:00 'da açık teklif usulü ile ihale yapılacak.

İhaleye katılmak isteyen vatandaşların ihale başlamadan önce teminat bedelinin Konya Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğüne yatırıldığına dair makbuzu ibraz etmeleri gerekiyor. Ayrıca ihaleye katılacak vatandaşlar ikametgah belgelerini, nüfus kayıt örneklerini ve arkalı – önlü nüfus cüzdanı fotokopisini İhale Komisyon Başkanlığına vermeleri gerekiyor.

5 YIL EMLAK VERGİSİ ÖDENMEYECEK

İhale ilanında yer alan bilgilere göre satışı yapılan kamu konutlarını alacak vatandaşlar bu konutlar için 5 yıl süreyle emlak vergisi ödemeyecekler. İhaleye çıkarılan kamu konutlarında şu anda oturan vatandaşlara öncelikli alım hakkı verilecek.

Kamu konutları satışı ile alakalı olarak ihale şartnameleri Konya Milli Emlak Dairesi Başkanlığında görülebilir. Teklifler posta yoluyla yapıldığı takdirde gecikmeler kabul edilmeyecek ve ihale bu açıdan etkilenmeyecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@