Giderek ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında kariyerini ve aylık kazancını garanti altına almak isteyen vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından duyurulan personel alımı ilanlarını yakın takibe aldı. Bu kapsamda sene başından bu yana pek çok farklı kurumdan çeşitli eksik kadro ilanları gelirken bugün gündeme geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan gelen personel alımı ilanı, detayları ile paylaşıldı. 

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kurumun bilişim kadrosuna yeni personellerin dahil edileceğini açıkladı. Bu kapsamda farklı mezuniyetlere sahip olan adaylara ihtiyaç duyduğunu ifade eden bakanlık, personel istihdamı karşılığında yüksek tutarlı maaş ödemelerinin yapılacağını bildirdi. Bakanlık, ilgili alım ilanına ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI EKİM 2022

cevre-sehircilik-ve-iklim-degisikligi-bakanligi-personel-alimi-ilani-48-bin-tl-maas-ile-person (2)

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilerek maaşını ve kariyerini devlet güvencesi altına almak isteyen adayları sevindiren personel alımı ilanı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan geldi. 

İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir? İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir?

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kuruma 13 yeni personel alımının yapılacağını bildirdi. İstihdamın bilişim kadrosunda yapılacağını ifade eden bakanlık, başvurularında başladığına dikkat çekti. En düşük maaş 32 bin 554 TL, en yüksek maaş ise 48 bin 831 TL olarak belirlendi. 

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan 2022 personel alımı ilanı aracılığı ile kurum bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar için başvuru detayları belli oldu. 6 Kasım tarihine kadar e- devlet sistemi üzerinden aday başvurularını kabul edeceğini belirten bakanlık, adaylar tarafından sağlanması gereken başvuru kriterlerini şu şekilde sıraladı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilmiş olan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • Yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik- elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümünden mezun olmuş olmak
  • Affa uğramış dahi olsa yüz kızartıcı bir suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak