Ana Sayfa GÜNDEM Cevizden Büyük Dolu Hayatı Zorlaştırdı

Cevizden Büyük Dolu Hayatı Zorlaştırdı

Ceviz büyüklüğünde yağan dolu hayatı felç etti.

15
0
Paylaş

Eskişehir ve Malatya’da dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı hayatı pek çok anlamda olumsuz etkiledi. Malatya’da dolu yağışı özellikle kayısı ağaçlarında hasara yol açarken birçok araçta da ceviz büyüklüğünde ya dolu nedeniyle hasar meydana geldi.

Eskişehir’de dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Doluya dışarıda yakalanan vatandaşlar sığınmak için bölge aradı. Şehir merkezinde aniden başlayan dolu yağışı çok sayıda insanın işyerlerine ve kapalı alanlar sığınmasına neden oldu.

Doluya trafikte yakalanan vatandaşlar araçlarını üstünü battaniye ve karton gibi koruyucu şeylerle örtmeye çalıştı. Birçok vatandaş da cep telefonu ile doluyu görüntülerken bu anları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinde çok ciddi su baskınları yaşandı.

Belediye ekipleri ev ve işyerlerinde su tahliye çalışmaları başlattı önce sağanak sonra da dolu şeklinde yağışların etkili olduğu Malatya’da çok sayıda kayısı ağacı zarar gördü. Ayrıca çok sayıda araçta da yağan doludan dolayı hasar meydana geldi.

Ceviz büyüklüğünde yağan dolu vatandaşları biraz korkutsa da birçok insan doluyu görüntülemek için cep telefonlarına sarıldı ve bu anı ölümsüzleştirdi. Bazı vatandaşlar bu anları videoya kaydederken bazıları ise fotoğraf çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here