MHP'den ihraç edildikten sonra siyasi yaşamına Demokrat Parti'de devam etme kararı alan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt gündeme dair yapmış olduğu açıklamalarla yine çok ses getirecek. Türkiye'de ekonomik sorunlar yaşandığını söyleyen Cemal Enginyurt, “Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkede ekmeğe muhtaç hiç kimse yoktur diye açıklama yaptı. Ardından ise Sayın Devlet Bahçeli askıda ekmek kampanyasını başlattı. AK Partili bir milletvekili de “kuru ekmek yiyorlarsa aç değiller” deme cüretinde bulundu. Sayın Cumhurbaşkanı bakanların ve milletvekillerinin ne yağtığını göremiyor. Sokaktan haberi yok, bilgilendirilmiyor. Sokak ekmeğe muhtaç kalmış. İnsanlar intihar etmeye başladı. Kadın cinayetleri durup dururken artmadı. Evde geçimsizlik yaşanıyor ve bu aileleri yok ediyor. Ancak AK Parti içerisinde bunu dert edinen kimse kalmadı.” dedi.

CUMHURBAŞKANININ ALIŞVERİŞ YAPTIĞI FIRINDA ASKIDA EKMEK VARDI!

Türkiye'de yoksul kalmadığını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u da eleştiren Cemal Enginyurt, “Bakan Hanım çıkıp Türkiye'de yoksul kalmadı diyor. Türkiye'yi kendi çevrenizden ibaret zannederseniz tabiki yoksul kalmaz. Hatta oldukça da varlıklı bir ülkede yaşıyoruz diyebilirsiniz. Halktan koptular, vatandaşın ne çektiğini göremiyorlar. Bundan 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Keçiören'de bir evde oturuyordu. O evden çıktığında simitçiye selam veriyordu, taksi durağında çay içiyordu, pastanede vatandaşın halini hatırını soruyordu. Sokakla iç içerydi. Ancak Sayın Cumhurbaşkanı şu anda Külliye'de oturuyor. Ona ne söyleniyorsa, ne aktarılıyorsa o kadar biliyor. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı İstanbul'da bir fırına girdi alışveriş yaptı. Kimsenin ekmeğe muhtaç olmadığını söylediği ülkede Cumhurbaşkanı'nın alışveriş yaptığı fırında askıda ekmek vardı. Cumhurbaşkanı'nı bu hale getirdiler. Askıda ekmeğe gerek yok diyen Cumhurbaşkanı bizzat alışveriş yaptığı fırındaki askıda ekmekleri göremiyor. Sayın Cumhurbaşkanı halktan koptu. Yanındakiler de aman bize bir şey olmasın bu düzen devam etsin diyerek onu yanlış bilgilendiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ TERÖRİSTTİR!

Son günlerin tartışma konusu olan HDP meselesine de değinen Cemal Enginyurt, “Sınırları iyi çizmek gerekir. HDP Kürtleri temsil edemez. Selahattin Demirtaş ise bana göre azılı bir teröristten başka bir şey değildir. PKK bizim arka bahçemiz diyen, Apo'nun heykelini dikeceğiz diyen kişi terörirsttir. Bu kadar basit bu olay.” şeklinde konuştu.

AİHM'İ YASALAŞTIRAN KİMDİ?

AİHM'den çıkan Selahattin Demirtaş kararı hakkında konuşan Cemal Enginyurt, “AİHM kararı için Sayın Cumhurbaşkanı da Sayın Bahçeli de tanımıyoruz diyorlar. O zaman adama sormazlar mı tanımadığınız bu kararı kim çıkarttı? AİHM'i TBMM'de kanun olarak çıkartıp ona yasal kimlik veren kimdi? Selahattin Demirtaş'ın terörist olması ayrı bir konudur, AİHM kararlarını tanımıyoruz demek ayrı bir konudur. Madem tanımıyorsun Avrupa Birliği'nden çık görüşmeleri bitir.” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ OLURSA CUMHUR İTTİFAKI DAĞILIR!

MHP ile AK Parti arasında HDP çatlağı olduğunu söyleyen Cemal Enginyurt, “AK Parti ile MHP arasında bir HDP kavgası yaşanıyor. Bunu gizlemenin anlamı artık yok. Sayın Bahçeli çıkıp sürekli HDP kapatılsın diyor. Numan Kurtulmuş ile Ömer Çelik ise parti kapatmak doğru değil diyerek cevap veriyor. Bu açıklamalardan Cumhurbaşkanı'nın haberi yok mu? Ona danışılmadan mı konuşuluyor? Osman Öcalan denen terörist çıktı bir Cumhurbaşkanı danışmanı ile uzun uzun görüştüm dedi. Bu hainle görüşen Cumhurbaşkanı danışmanı hain oğlu haindir. Ben her zaman HDP kapatılsın dedim ve aynı görüşümü devam ettiriyorum. AK Parti eğer yeni bir çözüm süreci başlatacaksa bunu açık açık söylemeli. Sayın Bahçeli'nin sürekli HDP üzerine açıklama yapmasını yeni bir çözüm süreci olacağına dair önemli bir bilgi edinmesine bağlıyorum. AK parti böyle bir şey yaparsa Cumhur İttifakı dağılır. Dağılmasa bile ülkücüler Cumhur İttifakı içerisinde sembolik olarak kalırlar.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com