Ana Sayfa GÜNDEM Cem Uzan Fransa’dan Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Cem Uzan Fransa’dan Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Cem Uzan Twitter hesabından paylaştı geri dönüyor.

7
0
Paylaş

Cem Uzan 10 yıldır Fransa’da yaşıyor. 2009 yılında Türkiye’yi terk eden Cem Uzan Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. kısa süre içerisinde yayılan bu paylaşım gündem olmayı başardı. 2019 yılında Türkiye’yi terk eden ve 10 yıldır Fransa’da yaşayan Cem Uzan Twitter üzerinden ‘döneceğim Türkiyem’ mesajı paylaştı.

Sık sık Türkiye’yi çok özlediği ve dönmek istediğini dile getiren mesajlar ve röportajlar veren Cem Uzan uzunca süredir Türkiye’ye dönme konusunda girişimler yapıyordu. bu girişimler sonuç vermeye başladı. Cem Uzan Türkiye’ye karşı açtığı davayı kazandı yönündeki haberlerin yayılması ile beraber Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Siyasi nedenlerle yaklaşık 10 yıldır Fransa’da yaşamak zorunda kalan Cem Uzan Avrupa insan hakları mahkemesine çocuklarının dondurulan mal varlıkları ile ilgili Türkiye’ye karşı dava açmıştı. bu davayı kazanan Cem Uzan Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada döneceğim Türkiyem mesajı yayınladı. Türkiye’de 2002 ile 2003 yılları arasında alınan kararla Cem Uzan’ın Türkiye’deki mal varlığına tedbir konulmuştu.

Cem Uzan’ın kendisine ait olan tüm mal varlıklarına el konulmuş ve hakkında yakalama kararı çıkmıştı. Cem Uzan ise ülkeden kaçarak Fransa’ya yerleşmiş ve 10 yıldır burada yaşıyordu. Ara ara Twitter üzerinden Türkiye döneceği ve siyasi konular hakkında açıklamalar yapan Cem Uzan kısa süre içerisinde Türkiye’ye dönmek için adımlar atacağını açıklamıştı. Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada döneceğim Türkiyem şeklindeki mesajı paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here